Dog kanaryjski hodowla, opinie, sprzedam, szczeniaki, oddam

dog kanaryjski opinie
Dog kanaryjski - obrazek znaleziony na stronie Psy-pies.com

Bojowe psy kanaryjskie nie wymagają zbytniej i szczególnej pielęgnacji tak, jak to jest w przypadku innych, bardziej wymagających pod tym względem psów. Raz na jakiś czas można pieska “przeszczotkować” specjalną szczotką do krótkich włosów. Jeśli sytuacja tego wymaga, powinniśmy naszego pieska wykąpać, ale to tylko w ostateczności. Zbyt częste używanie szamponu czy innych kosmetyków może nawet doprowadzić do obniżenia ochrony psiej szaty. Powinniśmy wtedy być ostrożni, gdyż nie wiemy jak pies tej rasy może na czynność kąpieli zareagować. A jak wiemy, różnie się może zdarzyć.

Podczas kąpieli powinniśmy zwracać uwagę na to, aby nie podrażnić naszemu psu oczu. Należy także kontrolować stan uzębienia naszego czworonoga, a także regularnie sprawdzać i czyścić jego małżowiny uszne. Na naszym rynku dostępnych jest wiele środków, które można wykorzystać do tych czynności- są to specjalne preparaty do usuwania brudu i woskowiny usznej, a także gumowe kości i zabawki masujące podczas zabawy dziąsła i zęby.Dog kanaryjski hodowla

Dog kanaryjski jest molosem, pochodzi z Wysp Kanaryjskich. To duży i masywny pies, który żyje 9-11 lat. Hodowla doga kanaryjskiego jest dobrym biznesem – jeden pies kosztuje nawet 3000 złotych.

Dog kanaryjski sprzedam

Sprzedam doga kanaryjskiego – takie ogłoszenia można znaleźć w wielu miejscach. Zanim jednak kupimy psa z ogłoszenia należy sprawdzić jego pochodzenie, rodowód oraz zorientować się czy pies jest na pewno zdrowy.

dog kanaryjski opinie
Dog kanaryjski opinie – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dog kanaryjski szczeniaki

Szczeniaki doga kanaryjskiego są pełne energii i chęci zabawy. Od początku jest dość ciężki, w wieku dorosłym osiąga wagę nawet 59 kilogramów. To zwierzę wytrzymałe, uparte, wymagające trzymania twardą ręką już od małego.

Dog kanaryjski oddam

Oddam doga kanaryjskiego – można znaleźć takie ogłoszenia. Należy zawsze sprawdzić jaki to jest pies, czy jest zdrowy i poznać przyczyny oddawania psa za darmo. Długa rozmowa z osobą pragnącą oddać psa jest konieczna, podobnie jak poznanie dokumentacji medycznej psa.Dog kanaryjski opinie

Opinie o dogu kanaryjskim są pozytywne. To pies mocny, kiedyś służył do pilnowania stad bydła, dzisiaj towarzyszy człowiekowi. Jest to pies inteligentny, podatny na szkolenie, w razie zagrożenia szybko reagujący i skutecznie broniący swojego terytorium. Warto tego psa kupić do wiejskiej zagrody lub domu na wsi, ponieważ rasa ta potrzebuje ruchu i aktywności fizycznej.

Dog kanaryjski charakter

Charakter doga kanaryjskiego jest spokojny, bywa nieufny, w chwili zagrożenia reaguje szybko. Jest inteligentny, łatwo poddaje się tresurze. Oddany rodzinie, obroni ją w każdej sytuacji. Nie ufa osobom, których nie zna. Tresura psa pozwala go ułożyć i niweluje agresję, do której ta rasa ma skłonność.

dog kanaryjski hodowla
Dog kanaryjski hodowla – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z dog kanaryjski hodowla, dog kanaryjski sprzedam, dog kanaryjski szczeniaki, dog kanaryjski oddam, dog kanaryjski opinie, dog kanaryjski charakter. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*