Pies Kuvasz – zachowanie

Obrazek znaleziony na stronie Dailynewshungary.com

Przed zakupem kuwasza powinniśmy pamiętać, że owczarek węgierski to nie tylko miły i słodki szczeniaczek, ale też pies o dominującym i silnym charakterze. Pamiętajmy, że wyrośnie z niego duży pies, który będzie potrzebował przestrzeni i olbrzymiej ilości ruchu na świeżym powietrzu. Trzeba więc się zastanowić przed kupnem tej rasy psa. Doskonale spełnia się on w roli stróża domostwa, ponieważ jest czujny i zapałem broni swoją rodzinę. Ma zdystansowany i pełen rezerwy stosunek do obcych, dzięki czemu doskonale będzie pilnował mieszkania.

Jest psem, który szybko przywiązuje się do rodziny darząc ją zaufaniem, miłością i wiernością. Owczarek węgierski kuwasz posiada niezależny i indywidualny charakter, ale trzymany silną ręką jest doskonałym kompanem i obrońcą. Nieprawidłowo wychowywany może być niełatwy we współżyciu, jednak nie wykazuje tendencji do zachowań agresywnych. Nie jest najlepszym towarzyszem dla dzieci ponieważ nie lubi natrętnych pieszczot. Jeśli jednak nie ma innej możliwości, to może on się kontaktować z dziećmi, pod warunkiem że wiedzą one jak należy się zachowywać w towarzystwie psa.

kuvasz
Kuvasz – zdjęcie ze strony Dogtime.com

Kuvasz hodowla

Hodowla kuvasza to rzadka hodowla. Niewiele osób takie psy hoduje, ale to dlatego, że są one duże, sporo jedzą, wymagają pielęgnacji sierści. Są dość drogie w utrzymaniu, co nie zachęca do ich hodowli.

Kuvasz szczeniaki

Szczeniaki kuvasz szybko uczą się higieny. Lubią ruch, bieganie, aportowanie. Nie cierpią bezczynności. To zwierzęta dużej urody oraz wysokiej jakości. Warto takie psy kupić i posiadać je w domu oraz ogrodzie do pilnowania posesji. Na pewno poradzą sobie z takim zadaniem.

Kuvasz cena

Kuvasz kosztuje 1200 do 2500 złotych. To pies do pracy, potrafi stróżować, pilnować, ale dotrzymuje także towarzystwa. Jest to pies poważny, ale też bywa bardzo swawolny. Jest mocno zbudowany, silny, nie ma nadmiaru tkanki tłuszczowej, jest proporcjonalny, elegancki i wyjątkowy.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z kuvasz hodowla, kuvasz szczeniaki, kuvasz cena. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

1 Komentarz

  1. Kuvasz to ciekawa rasa psa. Jest to duży, bialy pies rodem z Węgier, pies pasterski, zaganiający. Waga tego psa to 35-30 kilogramów. Zdaniem kynologów jest to pies azjatycki. Ten pies ma twardy charakter, jest lojalny oraz przyjazny. Dobrze pilnuje innych zwierząt oraz ludzkich domostw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*