Pies Mastif Neapolitański – wiadomości

Obrazek znaleziony na stronie Wikipedia.org

Z Włoch pochodzi rasa psa, który używany był niegdyś do walk psów oraz do stróżowania. Obecnie najczęściej pełni on rolę psa stróżującego, psa obronnego oraz psa towarzysza. Mastif neapolitański może mierzyć nawet 75 centymetrów i ważyć 70 kilogramów. Wszystko to sprawia, że wygląda on bardzo niebezpiecznie i wzbudza ogromny respekt. Jeden z klubów miłośników psów tej rasy uznaje, że są one potomkami starożytnych bojowych psów rzymskich. Mówi się także o tym, że niegdyś były one psami pociągowymi.

Być może tak było. Pies ten ma bardzo krępą budową, a długość jego tułowia jest zazwyczaj o około dziesięć procent większa niż wysokość tego psa w kłębie. Mastify neapolitańskie mają obfitą, grubą oraz luźną skórę. Najbardziej widoczne jest to na twarzy, ale skóra jest wisząca na całym ciele. Tworzą się na nim zmarszczki oraz fałdy. Jego owłosienie jest krótkie, a same włosy bardzo twarde oraz gęste. Przeważnie mastify neapolitańskie przybierają kolory szare, ołowiane oraz czarne. Jednak pojawiają się również brązowe oraz płowe.

mastif neapolitański
Mastif neapolitański – zdjęcie ze strony Dinoanimals.com

Mastif neapolitański oddam

Mastif neapolitański to pies nie do oddania. To pies dla wyjątkowej osoby, która potrafi docenić jego charakter, lojalność, przyjaźń i oddanie. Na pewno nie warto pozbywać się takiego psa za darmo.

Mastif neapolitański szczeniaki

Szczeniaki mastifa neapolitańskiego szybko rosną i dojrzewają. Od małego są gotowe bronić pana i pilnować. Mają dużą masę, jedzą sporo, nie są tanie w utrzymaniu, ale godne są każdej złotówki na nie wydanej.

Mastif neapolitański sprzedam

W sprzedaży jest niejeden mastif neapolitański. Sprzedaż tych psów to codzienność. Jeden pies kosztuje około 2500 złotych, co jest całkiem niezłą kwotą. Niejeden pies tej rasy jest w Polsce, ale ojczyzną tych psów jest słoneczna Italia.

Mastif neapolitański hodowla

Hodowla mastifa neapolitańskiego to codzienność na świecie. W Polsce są pojedyncze psy tej rasy. Warto zatem rozejrzeć się i kupić psa poza Polską. Jest to może nieco droższe działanie, ale na pewno godne uwagi.

mastif neapolitański
Mastif neapolitański – zdjęcie ze strony Ogloszenia.wp.pl

Mastiff cena

Cena mastifa utrzymuje się na stałym poziomie między 2500 a 3000 złotych. Nie brakuje osób chętnych do wydania takiej kwoty. Wysoka jakość psów tej rasy to na pewno podstawa i ważna rzecz.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z mastif neapolitański oddam, mastif neapolitański szczeniaki, mastif neapolitański sprzedam, mastif neapolitański hodowla, mastiff cena, pies rasy mastif, mastiff neapolitański. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

1 Komentarz

  1. Mastif neapolitański to pies rasy molos, duży, mocny, idealny stróż. Mordkę ma nieco podobną do mordki boksera. Pochodzi z Włoch, waży 50 do 70 kilogramów, lubi ludzi, jest przyjazny oraz bardzo lojalny. Jest to prastara psia rasa. Jest łagodny i zrównoważony, ale gdy ktoś go sprowokuje, to natychmiast atakuje i nie pozwoli sobie zrobić krzywdy. Pies rasy mastif jest ogólnie OK, mam go od kilku lat i nie narzekam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*