Mastif pirenejski hodowla, sprzedam, szczenięta, charakter, opis rasy

mastif pirenejski

Mastif pirenejski to molos w typie górskim hodowany do pilnowania owiec. Pies jest potężny, waży około 81 kilogramów. Piękny i wielki pies musi mieć przestrzeń oraz ruch. Pochodzi z Hiszpanii, jest psem domowym. Dzisiaj jest psem obronnym i towarzyszącym człowiekowi. Ma długą i grubą sierść, jest łaciaty. To pies spokojny, posłuszny, inteligentny. Jest nieufny i czujny wobec obcych ludzi. Żyje ok. 9-11 lat, nie choruje, jest bardzo wytrzymały.Mogą go nękać choroby stawów, czyli dysplazja stawów, czasami cierpi na zapalenia uszu. Obronę stada ma w genach. Nie ma w sobie wrodzone agresji, bywa agresywny w chwilach zagrożenia, ale nie bez powodu. Jest wrażliwy, szybko się uczy, jest tolerancyjny. Trzeba je karmić dwa razy dziennie, małymi porcjami, aby pies nie dostał skrętu żołądka. Głośno szczeka na obce osoby. Jest najbardziej długowiecznym mastifem. Zachowanie mastifów jest bardzo łatwe do przewidzenia. Podatny na szkolenie, szybko się uczy, lubi nagrody za postępy w nauce.

mastif pirenejski charakter
Mastif pirenejski charakter – zdjęcie ze strony Psy24.pl

Mastif pirenejski hodowla

Hodowla mastifa pirenejskiego jest popularna we Francji oraz Hiszpanii. W tych krajach psy tej rasy są ogromnie popularne. One lubią człowieka i chętnie mu pomagają, są karne i zdyscyplinowane.

Mastif pirenejski sprzedam

Ogłoszenia typu sprzedam mastifa pirenejskiego to częsta sprawa w Hiszpanii, Portugalii czy Francji. W Polsce takich psów praktycznie nie ma. Można czasami trafić na pojedynczy egzemplarz takiego psiaka.Mastif pirenejski szczenięta

Szczenięta mastifa pirenejskiego są miłe, wesołe i rozbrykane. Dzięki nim cały dom jest pełen życia oraz energii. Im więcej takich psów, tym lepiej dla niejednej osoby. Jakość psiaków musi być wysoka, czyli rodowód jest koniecznością. Psów bez rodowodu lepiej nie kupować.

Mastif pirenejski charakter

Mastif pirenejski ma bardzo dobry charakter. To pies wysokiej klasy, pełen energii, opiekuńczy, idealny stróż. Na pewno warto takiego psa kupić, gdy chce się mieć świetnego stróża domu lub wiejskiego gospodarstwa.

mastif pirenejski hodowla
Mastif pirenejski hodowla – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z mastif pirenejski hodowla, mastif pirenejski sprzedam, mastif pirenejski szczenięta, mastif pirenejski charakter. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*