Pies Mastif Tybetański – opinie

Obrazek znaleziony na stronie Wikipedia.org

Jeżeli mieszkamy w domu na odludziu, z dala od innych sąsiadów, możemy czuć się mało komfortowo i bezpiecznie. W prawdzie cisza i spokój takiego miejsca mogą być upajające, lecz jednocześnie mogą pojawić się w nim groźni napastnicy. Dlatego tez w takiej sytuacji najlepiej trzymać psa. Dobrym rozwiązaniem okaże się z pewnością mastif tybetański. Jest to zwierzak czujny, ostrożny i nieufny wobec obcych, zatem z pewnością szybko spostrzeże obecność niespodziewanych gości i uprzedzi ans o niej. Może tez stanąć w naszej obronie, gdyż jest zwierzęciem dużym, silnym i odważnym.

Kiedy jednak nic złego nie będzie nam grozić, mastif okaże się bardzo łagodny i będzie dla ans najlepszym przyjacielem oraz towarzyszem. Jest to bowiem zwierzak, który potrafi jednocześnie być spokojny i cichy, jak też chętnie się bawi. Nie będzie nam zatem przeszkadzać, gdy będziemy zajęci, lecz podczas spacerów z pewnością nie pozwoli nam się nudzić, przeciwnie, będzie radośnie biegał, skakał i aportował. Przytulanie się do niego może zaś okazać się wielką przyjemnością, gdyż jest to zwierzak o bardzo gęstej i miłej w dotyku sierści.

mastif tybetański
Mastif tybetański – zdjęcie ze strony Olx.pl

Mastif tybetański cena

Mastif tybetański to pies z Tybetu, który żyje 12 do 15 lat, jest piękny i ma wyjątkowo gęstą sierść. Opiekuńczy, uparty i nieustępliwy pies kosztuje około 1000 funtów szterlingów. Jest oferowany przez hodowle oraz osoby prywatne.

Mastif tybetański hodowla

Hodowle mastifa tybetańskiego mają w ofercie co najmniej kilkanaście psów. Są to psy wytrzymałe, mocne oraz wysokiej klasy. Ich wygląd jest wyjątkowy, apetyt duży, zdrowie bardzo dobre. Te psy żyją nawet 15 lat, co oznacza psią długowieczność.

Mastif tybetański waga

Psy ważą od 34 do 73 kilogramów, zatem mastify tybetańskie to jedne z większych i cięższych psów. Duża waga nie odbiera im urody, lecz podkreśla ich styl. To psy duże, obronne, które na pewno potrafią zadbać o swojego pana i jego bezpieczeństwo.

Mastif tybetański charakter

Charakter mastifa tybetańskiego jest niezwykły. Czerwone mastify tybetańskie to psy luksusowe. Są spokojne, zrównoważone, ale w chwili zagrożenia potrafią być bardzo ostre oraz zdecydowane. Na pewno jest to pies godny hodowli oraz trzymania w domu przez długie lata.

mastif tybetański
Mastif tybetański – zdjęcie ze strony Olx.pl

Mastif tybetański szczeniaki

Szczeniaki mastifa tybetańskiego to duże i puchate psy. Potrzebują suchej karmy, mięsa, kości, które pozwolą im oczyścić zęby. Lubią także rybie głowy. Dieta to podstawa, należy koniecznie suplementować witaminy, aby te psy dłużej żyły.

Mastif tybetański oddam

Nikt nie oddaje mastifa tybetańskiego za darmo. Te drogie i luksusowe psy są zbyt kosztowne, aby oddać je innym osobom. Dlatego należy opiekować się takimi psami i mieć je w swoim domu do końca własnych dni.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z mastif tybetański cena, mastif tybetański hodowla, mastif tybetański waga, mastif tybetański charakter, mastif tybetański szczeniaki, mastif tybetański oddam, mastif tybetański szczeniak, pies mastif tybetański. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

1 Komentarz

  1. Witaj, szczeniak mastifa tybetańskiego szybko przybiera na wadze, by w wieku niespełna roku osiągnąć wagę dorosłego psa. Jego sylwetka jest duża, muskularna, zwalista i pełna urody. Warto o takim psie pamiętać, gdy szukamy wymarzonego zwierzaka do dużego domu z ogrodem. Mam jednego i jestem zadowolony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*