Pies Nowofundland – porady

Obrazek znaleziony na stronie Tapeciarnia.pl

Nowofundland to jedna z ras psów, która wywodzi się z Kanady. Zalicza się je do sekcji psów molosowatych w typie górskim. Psy tej rasy są bardzo duże, gdyż mogą osiągać nawet 70 centymetrów i ważyć około 70 kilogramów. Jednak psy te pomimo swoich dużych rozmiarów i pokaźnej wagi są bardzo przyjaźnie nastawione. Jeśli więc szukamy psa do domu to może się okazać, że nowofundland świetnie się sprawdzi. Musimy jednak pamiętać, że rasa ta, kiedyś służyła do zaprzęgów, a i obecnie używa się ich do wyścigów psich zaprzęgów.

Jednak znacznie częściej w naszym kraju możemy spotkać nowofundlanda, który pracuje w charakterze ratownika, szczególnie ratownika wodnego. Nowofundlandy po prostu uwielbiają wodę, a ich sierść jest nieprzemakalna. W związku z tym, jeśli myślimy o zakupie psa tej rasy, powinniśmy pomyśleć, gdzie będzie mógł popływać od czasu do czasu. Choć psy tej rasy są duże, wcale nie są ociężałe, a wręcz przeciwnie. Oprócz pływania lubią wszelki ruch, a więc codzienne długie spacery, będą należały do naszych obowiązków.

nowofundland
Nowofundland – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Nowofundland cena

Nowofundland to duży i urodziwy pies, znany od wielu lat. Nie jest to pies dla każdego. Wystarczy wydać 2000 złotych i można kupić tego pięknego i włochatego psa. Jest to duże zwierzę o bogatej szacie włosowej

Szczenięta nowofundland

Szczenięta nowofundlanda są duże, włochate, z impetem potrafią rzucić się na szyję i przewrócić na podłogę niejedną osobę. Te psy wymagają solidnej opieki, miłego domu i przyjaźni – nie lubią samotnego przebywania.

Nowofundland opis rasy

Opis rasy nowofundland jest następujący – duży, czarny pies o długich włosach, bystrym spojrzeniu oraz sporym temperamencie. To pies obronny, nie jest dobrym stróżem. Trzeba mu zapewnić wodę, jedzenie oraz opiekę. Lubi mięso i sporo je, ale odwdzięcza się opieką nad właścicielem.

Pies nowofundland cena

Nowofundlanda można kupić za 2000, czasami 3000 złotych. To pies wyjątkowy – piękny, puchaty, efektowny. Dzisiaj tego rodzaju pies to wspaniałe zwierzę dla niejednego. Można kupić psa z profesjonalnej hodowli lub zainwestować w zakup z prywatnych rąk.

nowofundland
Nowofundland – zdjęcie ze strony Tapeciarnia.pl

Nowofundland charakter

Nowofundland to pies wesoły, energiczny, pełen werwy. Jest lojalny, miewa czasami jednak chęć ucieczki, co nie ucieszy każdego właściciela. Dobrze ułożone psy są karne i nie uciekają, ale psy potrafią za suką w cieczce pobiec wiele kilometrów – o tym zawsze należy pamiętać.

Nowofundland adopcje

Adopcje nowofundlandów to częsta sprawa. Niejeden szczeniak potrzebuje ułożenia, karności i lojalności. Warto zabiegać o takiego psa, postarać się o to, by czuł się dobrze w towarzystwie człowieka, nie brać psa z przypadkowego źródła.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z nowofundland cena, szczenięta nowofundland, nowofundland opis rasy, pies nowofundland cena, nowofundland charakter, nowofundland adopcje, rasa psa nowofundland. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

1 Komentarz

  1. Nowofundland to pies wesoły, energiczny, pełen werwy. Jest lojalny, miewa czasami jednak chęć ucieczki, co nie ucieszy każdego właściciela. Dobrze ułożone psy są karne i nie uciekają, ale psy potrafią za suką w cieczce pobiec wiele kilometrów – o tym zawsze należy pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*