Pies Ogar Polski – żywienie

Obrazek znaleziony na stronie Psy24.pl

Psy rasy ogar polski nie potrzebują jakieś specjalnej diety. Trzeba jednak pamiętać, że jest to rasa łakoma i może u niej szybko dojść do otyłości. Psy te można karmić suchą zbilansowaną karmą oraz gotowanym jedzeniem. Jednakże w drugim przypadku mało który właściciel potrafi dostarczyć idealną ilość składników odżywczych, witamin i mikroelementów. Jeśli decydujemy się na drugi wariant zalecanym posiłkiem dla psa powinno być mięso, warzywa, owoce a także makaron.

Jeśli pies jest w fazie dorastania należy mu również zapewnić dostateczną ilość mleka, co zapewni prawidłowy rozrost kośćca. Oczywiście nie można podać tu żadnej konkretnej ilości jedzenia jaką należałoby podać psu. Jeśli nasz pies wykonuje ciężką pracę np. poluje konieczne jest rzecz jasna większa ilość pożywienia. Należy też pamiętać aby nie ulegać wszystkim żądaniom psa i nie podawać ciągle jedzenia bo możemy wtedy psa utuczyć. Warto też od czasu do czasu przegłodzić naszego pupila, aby usunąć z niego różne substancje zalegające w jego organizmie.

ogar polski
Ogar polski – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Ogar polski hodowla

Ogar polski to pies hodowany powszechnie w Polsce. Jest to duży pies, skłonny do polowania, chętny do współpracy z właścicielem. W ogarze polskim widzimy przedstawiciela jednej z pięciu ras hodowanych w Polsce. Hodowla takiego psa to duże zobowiązanie, ale też możliwość zarobku.

Ogar polski cena

Ogar polski kosztuje około 2500 złotych. Jest to duży pies, wysoki o smukłych nogach. Polowania z ogarami to kiedyś był przywilej szlachty, a dzisiaj są to psy bardzo towarzyskie, chętne do spędzania czasu z człowiekiem, bywają wykorzystywane do polowania.

Ogar polski szczeniaki

Szczeniaki ogara polskiego są duże, mocne, rosną szybko. Mają dwuwarstwową sierść, są efektowne, ten pies żyje 12-13, jest dość mocny i nie cierpi na choroby. Warto tego psa kupić i hodować od najmłodszych lat.

Ogar polski charakter

Ogar polski ma dobry charakter. To pies całkiem spokojny, zrównoważony, a ewentualne wybryki z jego strony wynikać mogą z ułożenia i wychowania takiego psa. Jest to pies rodzinny, na spacerze biega, w domu jest bardzo leniwy i lub wylegiwać się.

ogar polski
Ogar polski – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Ogar polski oddam

Ogary polskie są rzadko oddawane, bo to psy dla niejednej osoby, miłe, przyjemne oraz wysokiej klasy. Dzisiaj warto mieć takiego psa, bo to piękne, rasowe zwierzę, które na pewno przyda się niejednej osobie.

Ogar polski sprzedam

Sprzedaż ogara polskiego to dobry biznes. Hodowle oraz osoby prywatne są całkiem dobrymi hodowcami. Psy tego rodzaju to znakomite zwierzaki, od wieków hodowane w Polsce i często proponowane niejednej osobie.

Ogar polski opinie

Opinie o ogarze polskim są znakomite. Jest to pies o małych wymaganiach, nie sprawiający kłopotu oraz urodziwy. Wiele osób chce takiego psa mieć w domu i cieszyć się jego wyglądem. Warto mieć to zwierzę, bo jest ono wyjątkowe, piękne, urodziwe i chętne do współpracy z człowiekiem. Lubi zabawy z dziećmi oraz długie spacery.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z ogar polski hodowla, ogar polski cena, ogar polski szczeniaki, ogar polski charakter, ogar polski oddam, ogar polski sprzedam, ogar polski opinie, ogar polski szczeniaki cena. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

2 Komentarze

  1. Hejka! Cena szczeniaków ogara polskiego zaczyna się od 1500 złotych. To psy efektowne, wysokiej klasy, na długich łapach, szybko biegające. Kiedyś były to psy myśliwskie, które „szły w las” za dzikim zwierzem. Dzisiaj coraz częściej są to psy rodzinne i towarzyskie.

  2. mam suczkę ogara polskiego,ktoś wyrzucił ją z samochodu,nie wiem jak tak można,bo to takie kochane psisko,musiała dużo wycierpieć,bo na początku każdy gest traktowała jak zagrożenie,kuliła się ze łzami w oczach lub uciekała,teraz jest coraz lepiej,jest niezwykle łagodna i opiekuńcza,nie potrafi zrobić człowiekowi krzywdy nawet w obronie własnej,jej gromki szczek wprowadza w błąd,może wystraszyć,ale poza szczekaniem nic więcej nie zrobi,niestety mieszkamy przy lesie,więc bardzo szybko przekonaliśmy się o jej myśliwskim talencie,ale ogrodziliśmy podwórek,a na długie spacery do wybiegania wychodzimy na pola,w domu może leniuchować w nieskończoność,wczoraj mieliśmy wichurę,więc prawie nie wychodziłyśmy z domu,nie marudziła tylko wylegiwała się,raz po raz domagając się pieszczot,wspaniała rasa,wobec dzieci czy ludzi strachliwych uległa i łagodna,ale wielki podwórek lub dwa wyczynowo długie spacery dziennie niezbędne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*