Pies Owczarek Australijski – cechy

Obrazek znaleziony na stronie Wikipedia.org

Niektórzy ludzie lubią psy krótkowłose, które nie linieją nadmiernie i nie zostawiają sierści na dywanach czy kanapach. Inni uwielbiają natomiast psiaki o obfitym, gęstym i miękkim futrze, do którego rozkosznie jest się przytulać i je głaskać. Na pewno psem, który spodoba się tej drugiej grupie ludzi, jest owczarek australijski. Rasa ta okazuje się bowiem sowicie zaopatrzona w piękną sierść, o niejednolitej maści. Owczarki australijskie mają ubarwienie białawo, brązowawe, ewentualnie z czarnymi elementami.

Są średniego wzrostu, liczą około sześćdziesięciu centymetrów. Do ich zalet należy też pogodne, przyjazne usposobienie. Psy te chętnie się bawią, są ufne i zdolne przywiązać się do większej ilości osób. Bardzo lubią dzieci, dobrze znoszą też inne zwierzaki i nie próbują dominować nad nimi. Raczej nie sprawiają one kłopotów. Jeżeli jednak nie zadbamy o odpowiednią ilość ruchu i aktywności intelektualnej dla tych zwierzaków, mogą stać się osowiałe czy nadpobudliwe i niszczyć przedmioty. Dlatego tez musimy pamiętać o tym, aby poświęcać owczarkom sporo czasu, chodzić z nimi na spacery i się z nimi bawić.

owczarek australijski
Owczarek australijski – zdjęcie ze strony Polki.pl

Owczarek australijski hodowla

Owczarek australijski pochodzi z USA, żyje 12 do 15 lat, ma wiele chęci do zabaw oraz chętnie spędza czas z człowiekiem. Hodowli tego psa jest wiele w Europie, USA, Australii. Polacy nie poznali się jeszcze na urodzie tego zwierzęcia.

Owczarek australijski cena

Owczarek australijski to pies za 3000-4000 złotych. Jest średniej wielkości, wytrzymały, odporny, lubi zabawę i chętnie spędza czas z człowiekiem. Jego wysoka jakość to podstawa, a najważniejszą cechą owczarka jest przyjazne nastawienie do otoczenia.

Owczarek australijski charakter

Charakter owczarka australijskiego jest niekonfliktowy. Jest to pies pracujący, aktywny, wymagający zabawy, lubiący ludzi. Warto takiego psa kupić wtedy, gdy mamy małe dzieci, bo on nimi zajmie się bardzo starannie, nie czyniąc im najmniejszej krzywdy i zajmując ich czas, przeganiając nudę.

Owczarek australijski szczeniaki

Szczeniaki owczarka australijskiego to małe pieski, które szybko rosną. Są zrównoważone, lubią swojego pana, bawią się z nim, nie są agresywne bez powodu, walczą tylko wtedy, gdy poczują nadchodzące zagrożenie.

owczarek australijski
Owczarek australijski – zdjęcie ze strony Psy.pl

Owczarek australijski sprzedam

Szczeniaki owczarka australijskiego są często wystawiane na sprzedaż w internecie. Można znaleźć psy o najlepszych cechach, chętnie znajdujące czas na zabawę i rozrywkę. Dzisiaj piękne szczeniaki bardzo łatwo kupić.

Owczarek australijski opis rasy

Owczarek australijski jest psem o średniej wielkości, ma gęstą sierść w czarno-białym kolorze. Uwielbia być z właścicielem, nie znosi samotności, nie ufa obcym, domownicy mogą liczyć na jego miłość oraz bezwarunkowe uwielbienie. To prawdziwy słodziak wśród psów.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z owczarek australijski hodowla, owczarek australijski cena, owczarek australijski charakter, owczarek australijski szczeniaki, owczarek australijski sprzedam, owczarek australijski opis rasy, owczarek australijski opinie. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*