Pies Owczarek Belgijski – hodowla

Obrazek znaleziony na stronie Pixabay.com

Wiele osób jest zdania, że dla dzieciaków najodpowiedniejszy okazuje się mały, łagodny piesek. Ludzie boją się powierzać dzieciakom duże psy, obawiając się, że mogą one okazać się groźne i ze rozdrażnione przez maluchy zaczną gryźć. Nie zawsze jednak jest to słuszna opinia. Owszem, niektóre pieski sporych rozmiarów mogą być aspołeczne i agresywne. Jednak spora ilość dużych psów ma łagodny charakter i łatwo przywiązuje się do ludzi, a szczególnie do dzieciaków. Tak też jest w przypadku owczarka belgijskiego.

W prawdzie pies ten może być psem policyjnym czy obronnym, ale wykazuje agresję jedynie w sytuacji zagrożenia swojego właściciela. Na ogół zaś okazuje się bardzo przyjazny i chętnie się bawi z dzieciakami. Jeżeli zaś jest to owczarek belgijski długowłosy, to przytulanie się do niego okazuje się szczególnie przyjemne. Nic zatem dziwnego, że dzieciaki chętnie się z nim bawią i pieszczą. Jeżeli jednak chcemy dać dziecku owczarka, musimy je uczulić na jego potrzeby, zwłaszcza na potrzebę długich, forsownych spacerów.

owczarek belgijski
Owczarek belgijski – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Owczarek belgijski cena

Owczarek belgijski pochodzi z Belgii. To pies bojowy, agresywny, twardy, o trudnym charakterze. Pracuje dla belgijskiej policji. Szczeniak owczarka belgijskiego kosztuje około 3000 złotych, ale warto wydać taką kwotę i mieć znakomitego psa obronnego.

Owczarek belgijski szczeniak

Szczeniak owczarka belgijskiego jest niesforny ponad miarę. Miękki człowiek nie ułoży takiego psa, dlatego należy od razu pokazać psu, że nie on rządzi w domu. Szczeniak musi być układany od samego początku.

Owczarek belgijski charakter

Charakter owczarka belgijskiego jest twardy i wytrzymały. Jest to pies pasterski, ma cztery odmiany. Ten pies obroni swojego pana i nie pozwoli, aby stała się mu krzywda. To pies wyjątkowy, wspaniały, piękny. Godny wydanych na niego pieniędzy.

Owczarek belgijski hodowla

Hodowla owczarka belgijskiego to miejsce, w którym jest wiele psów. Na pewno owczarki belgijskie potrzebują mocnej ręki, pielęgnacji, smacznego jedzenia. Dobra hodowla to wszystko u oferuje.

owczarek belgijski
Owczarek belgijski – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Owczarek belgijski opinie

Owczarek belgijski to jeden z psów o złej prasie. Uważany jest często za psa nieposłusznego, nieopanowanego i agresywnego. Jest pewna prawda w tych opiniach, ale nie do końca. Potrafi to być zwierzę wymarzone dla twardej i konsekwentnej osoby.

Owczarek belgijski opis rasy

Owczarek belgijski pochodzi z Belgii, żyje 12-14 lat, jest wymarzonym psem dla niejednej rodziny. Waży 20 do 30 kilogramów, jest smukły i piękny, jego uroda jest niepodważalna. Używa go belgijska policja, bo ten ostry pies potrafi zatrzymać przestępcę w kilka minut.

Owczarek belgijski tresura

Tresura owczarka belgijskiego to konieczność. Ten pies musi być tresowany od samego początku, aby nie stał się krnąbrny i nieposłuszny. Jego tresura musi być przeprowadzona przez specjalistów.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z owczarek belgijski cena, owczarek belgijski szczeniak, owczarek belgijski charakter, owczarek belgijski hodowla, owczarek belgijski opinie, owczarek belgijski opis rasy, owczarek belgijski tresura, hodowla owczarek belgijski. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*