Pies Owczarek Belgijski Malinois

Obrazek znaleziony na stronie Pixabay.com

O owczarku belgijskim moglibyśmy powiedzieć po prostu, że jest to pies dobrze budowany. Pies ten jest bowiem bardzo dobrze umięśniony. Jego sylwetka jest harmonijna oraz proporcjonalna. Owczarek belgijski malinois należy do psów całkiem pokaźnych rozmiarów. Mierzy on średnio około 60cm. Tułów jest dobrze zbudowany i mocny, mimo to całość sylwetki nie sprawia wrażenie ociężałej. Linia grzbietu niemal na całej swej długości jest prosta. Zad jest bowiem jedynie lekko pochylony ku dołowi.

Klatka piersiowa jest dobrze zbudowana, ale nie jest jakoś przesadnie szeroka. Może ona sprawiać wrażenie lekko kwadratowej. Brzuch jest dobrze umięśniony, jego budowa jest zwarta i unosi się lekko ku tyłowi. Kończyny są mocne równolegle do siebie położona, masywne i proporcjonalne do całej sylwetki. I jeszcze jeden element, który jest bardzo ważny dla każdego psa, a mianowicie ogon. Owczarki belgijskie posiadają średniej długości ogony, nieco szersze u nasady i mocno osadzone. Jego koniec jest minimalnie zgięty, ale nie można tu mówić o żadnego typu deformacji.

owczarek belgijski malinois
Owczarek belgijski malinois – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Owczarek belgijski malinois hodowla

Owczarek belgijski malinois to jeden z psów pasterskich. Jego hodowla jest częsta w Belgii oraz Francji. To pies bystry, inteligentny, wartościowy. Na pewno jest godny hodowli i warto taką hodowlą się zająć, bo przynosi ona duże dochody.

Owczarek belgijski malinois szczeniaki

Owczarek belgijski malinois w jednym miocie ma 3-5 szczeniaków. Można takie pieski sprzedać po 4-5 miesiącach, najlepiej oddzielić je od matki, gdy mają pół roku. To psy dzielne i niezależne od małego, chętne do zabaw i swawoli.

Malinois charakter

Malinois ma żywe usposobienie, temperament silny, należy prowadzić go twardo i trzymać krótko. Ruch jest mu niezbędny, broni domu oraz pana, nie jest wylewny w stosunku do obcych, socjalizacja jest mu niezbędna, bo agresja może występować w jego zachowaniu.

Owczarek belgijski malinois cena

Owczarka malinois można kupić za 2000-3000 złotych. W Polsce nie ma tych psów wielu, dlatego dobrze jest rozejrzeć się poza tym krajem. To pies piękny, wyjątkowy, ale także ma pewne skłonności do agresji, które należy opanować.

owczarek belgijski malinois
Owczarek belgijski malinois – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Owczarek belgijski malinois opis rasy

Malinois to pies pasterski, krótkowłosy, waży 25 do 34 kilogramów. Używany jest w policji, wojsku, oddziałach antyterrorystycznych. Jego charakter jest twardy, to pies dla osób ceniących wytrwałe i nieco agresywne psy. Rzadko choruje, jest odporny i wytrwały.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z owczarek belgijski malinois hodowla, owczarek belgijski malinois szczeniaki, malinois charakter, owczarek belgijski malinois cena, owczarek belgijski malinois opis rasy,  malinois hodowla. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

1 Komentarz

  1. Cześć! Hodowla malinois to zadanie dla osób zdecydowanych, potrafiących zająć się takimi psami. Malinois to pies dla osób znających tę rasę i chętnych do wykazania dbałości o psy tej rasy. Jakość w dobrej cenie cechuje te psy i dlatego warto zająć się hodowlą, gdy ma się pomysł na jej prowadzenie. Mój znajomy ma psa tej rasy i sobie chwali…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*