Pies Owczarek Francuski – opis rasy

Obrazek znaleziony na stronie Wikipedia.org

Owczarek francuski to duży pies, mierzący ponad 60cm wysokości. Niewielka kawalerka w bloku nie będzie więc spełnieniem jego marzeń. Jednak musimy pamiętać o tym, że psu musimy nie tylko stworzyć odpowiednie warunki lokalowe, ale też zadbać o jego właściwą edukację i pielęgnację. Owczarek francuski posiada dosyć długą, suchą sierść, bardzo często porównywaną do sierści kozy. I to właśnie ta sierść kosztuje właściciela najwięcej zachodu. (ponadto posiada również typowe dla tej rasy wąsy, brodę oraz długie, zwisające brwi).

Z tego powodu pies powinien być regularnie kąpany i jeszcze systematyczniej szczotkowany. W okresie linienia powinniśmy oczywiście podwoić częstotliwość naszych zabiegów. Nie możemy także zapomnieć o uszach. Uszy owczarka niemieckiego są lekko opadające, chociaż niektórzy właściciele decydują się na ich przystrzyżenie, wówczas mamy do czynienia z uszami lekko stojącymi. Bez względu jednak na ich budowę należy pamiętać o ich systematycznym strzyżeniu. Ostanie elementy, o których nie można zapomnieć, a które dotyczą każdej rasy to regularne wizyty u weterynarza i obowiązkowe szczepienia oraz odrobaczanie psa.

Owczarek francuski Briard
Owczarek francuski Briard – zdjęcie ze strony Dogtime.com

Owczarek francuski cena

Owczarek francuski kosztuje co najmniej 3000 złotych. Jest to pies żyjący 10-12 lat, włochaty i ciekawej urody. Wymaga czesania, kąpania oraz strzyżenia. Taki pies to najwspanialszy kumpel dla osób ceniących psią urodę.

Owczarek francuski szczenięta

Szczenięta owczarka francuskiego rodzą się dość duże, mają długie włosy, rozrabiają, biegają i nie zawsze są posłuszne, dlatego najlepiej jest opiekować się nimi od samego początku. Dzieci potrafią owinąć je wokół palca.

Owczarek francuski briard hodowla

Hodowla owczarka francuskiego to podstawa. Takich psów jest wiele, są one obecne na całym świecie, ale najbardziej popularne są w całej Europie. Dzisiaj to psy dość popularne, sprzedawane wszędzie, gdzie istnieje zapotrzebowanie.

Owczarek francuski briard sprzedam

Ogłoszeń o sprzedaży briarda szukać należy w internecie. Najlepiej poszukiwać ogłoszeń o sprzedaży psów z hodowli, a nie od osób prywatnych. To psy wysokiej klasy, piękne, powinny być jednak przebadane, wypielęgnowane i dobrze odżywiane.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z owczarek francuski cena, owczarek francuski szczenięta, owczarek francuski briard hodowla, owczarek francuski briard sprzedam, owczarek francuski beauceron hodowla, owczarek francuski beauceron sprzedam, owczarek francuski beauceron szczenięta, owczarek francuski beauceron cena. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*