Pies Owczarek Niemiecki – pielęgnacja

Obrazek znaleziony na stronie Tapeciarnia.pl

Pielęgnacja owczarka niemieckiego należy do niezbyt czasochłonnych zajęć. Konieczne jest (szczególnie u psów długowłosych) aby nasz pupil był często szczotkowany szczególnie w okresie jesiennego i wiosennego linienia. Takie czynności pielęgnacyjne z pewnością skrócą czas linienia i pozwolą uniknąć możliwych stanów zapalnych. Należy też pamiętać, aby pies był czesany zgodnie z układem włosia a nie pod nie. Innym zabiegiem pielęgnacyjnym który możemy zafundować naszemu pupilowi jest codzienna obserwacja oczu.

Jeśli zauważymy np. łzawienie to warto psu przemyć oczy najlepiej wodą destylowaną. Nie należy bagatelizować tegoż zjawiska gdyż może być ono objawem poważnych schorzeń np. nosówki. Trzeba też pamiętać o uszach psa. Psy tej rasy mają bardzo wrażliwe ucho wewnętrzne stąd też konieczność, aby uszy psa były zdrowe. Objawami właśnie takich schorzeń związanych z uszami mogą być np. potrząsania głową przez psa oraz jego negatywne reakcje gdy np. próbujemy dotknąć jego uszu. W takim przypadku konieczne jest skontaktowanie się z weterynarzem który będzie w stanie nam pomóc.

owczarek niemiecki
Owczarek niemiecki – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Owczarek niemiecki cena

Owczarek niemiecki kosztuje 1000 złotych – tzn. od 1000 złotych można go kupić. Niektóre hodowle wystawiają psy za 1500-2000 złotych. Warto zrobić dokładne rozeznanie zanim zakupi się psa tej rasy.

Owczarek niemiecki szczeniak

Szczeniak owczarka niemieckiego jest małą kulką, a później staje się smukłym i dużym psem. Waży 5-6 kilogramów, a rośnie szybko i dochodzi do wagi ok. 30-40 kilogramów. Żyje 10 do 13 lat, nie ma dużych wymagań, jest karny i posłuszny, nie atakuje, nie bywa agresywny.

Owczarek niemiecki umaszczenie

Umaszczenie owczarka niemieckiego jest czarne, czarne podpalane, srebrne z domieszką innych kolorów. To pies efektowny, smukły, o sportowej sylwetce. Nie należy go bynajmniej przekarmiać, bo otyły owczarek niemiecki jest psem, który na pewno nie zyska popularności.

Owczarek niemiecki choroby

Owczarki niemieckie są dość zdrowe. To psy o idealnym stanie zdrowia, chętnie biegające, bardzo aktywne fizycznie. Szybko się uczą, są posłuszne, czasami jednak chorują na dysplazję stawów biodrowych oraz miewają problemy z poruszaniem się. Mogą mieć także choroby serca oraz alergie, pojawiają się czasami u nich choroby uszu i oczu.

owczarek niemiecki
Owczarek niemiecki – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Owczarek niemiecki żywienie

Żywienie owczarka niemieckiego wymaga suchej karmy, mięsa, nie wolno psu podawać wędlin, bo mają one dużo soli oraz dodatków takich, jak konserwanty i barwniki. Pies potrzebuje dużych ilości wody, czasami jada kaszę z mięsem i ryż. Nie wolno podawać mu czekolady, orzechów, słodkich przekąsek, bo one psują żołądek i wątrobę tego psa. Na pewno warto fundować mu surowe mięso lub serwować posiekane podroby.

Hodowla owczarek niemiecki

Hodowla owczarka niemieckiego znajduje się w Polsce oraz innych krajach Europy. Ten mocny pies na pewno spodoba się niejednej osobie. Idealnie sprawdzi się w domu z ogródkiem. W bloku ten pies będzie miał zbyt mało przestrzeni i będzie się męczył, bo ruch jest jego żywiołem.

Owczarek niemiecki opinie

Opinie o owczarku niemieckim są dobre. Ten pies uważany jest za zwierzę lojalne, przyjazne, posłuszne. Na pewno spełni życzenia swojego pana i zadba o niego tak, jak tylko potrafi najlepiej. To pies o wielkiej urodzie i godny zaufania, nie jest agresywny.

Owczarek niemiecki opis

Owczarek niemiecki jest wysoki, ma długie łapy, sterczące uszy, bystre czarne oczy, waży 30-40 kilogramów. Jest inteligentny, lojalny, opiekuńczy. Chętnie podejmuje aktywność fizyczną – ćwiczy, biega, robi fikołki. Lubi ruch i świeże powietrze. Akceptuje inne psy i zwierzęta. To pies-przyjaciel, który spędzi całe życie z rodziną.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z owczarek niemiecki cena, owczarek niemiecki szczeniak, owczarek niemiecki umaszczenie, owczarek niemiecki choroby, owczarek niemiecki żywienie, hodowla owczarek niemiecki, owczarek niemiecki opinie, owczarek niemiecki opis. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*