Owczarek pikardyjski hodowla, cena, sprzedam, porady, opis rasy

owczarek pikardyjski

Owczarek pikardyjski nie należy do ras najbardziej popularnych w Polsce. Jest to francuski pies pasterski, który żyje 12-13 lat. Pierwsze psy tej rasy były znane we Francji już w IX wieku naszej ery. Po I i II wojnie światowej owczarki pikardyjskie o mało co nie wyginęły, ale na szczęście odtworzono tę rasę. Jest to pies średniej wielkości, dobrze umięśniony. Najwięcej owczarków żyje we Francji, jest ich tam 3500. Kilkaset owczarków mieszka w Niemczech i USA. Jest to pies żywiołowy, radosny, przyjazny właścicielowi.Niejeden pies tej rasy jest rozpieszczany i chętnie hodowany w innych krajach, ale brakuje danych o populacji takich piesków. Owczarek pikardyjski kocha ruch – nie jest to pies dla osoby leniwej, lecz zapalonego biegacza lub rowerzysty. Codzienny, długi spacer jest obowiązkiem, a nie wyjątkiem. Lubią tropić lisy, dlatego podczas spacerów po lesie należy zawsze trzymać te psy na smyczy. Ruch i bieganie to ich ulubione aktywności, są także wykorzystywane podczas tzw. dogoterapii, czyli zadań terapeutycznych, szczególnie adresowanych do dzieci. Są to zdrowe psy, które rzadko chorują. Ich sierść wymaga codziennego szczotkowania.

owczarek pirenejski hodowla
Owczarek pirenejski hodowla – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Owczarek pikardyjski hodowla

Owczarek pikardyjski jest hodowany przeważnie we Francji i Belgii. W Polsce żyją pojedyncze egzemplarze tych pięknych psów. Można je kupić, ale najlepiej znaleźć hodowlę za granicą, na przykład w pobliskich Czechach.

Owczarek pikardyjski sprzedam

Owczarek pikardyjski w sprzedaży znajduje się w profesjonalnych hodowlach. To najlepsze miejsca zakupu takiego psa – pewne, psy oferują zdrowe, przebadane oraz zaszczepione. Najlepiej kupić owczarka pikardyjskiego w takim właśnie miejscu.Owczarek pikardyjski cena

Szczeniak owczarka pikardyjskiego kosztuje ok. 2500 złotych. To nie jest niska cena, ale pies jest najwyższej klasy. Nadaje się do stróżowania i pilnowania, jest idealnym psem do towarzystwa. Przebywanie w jego towarzystwie daje człowiekowi poczucie bezpieczeństwa.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z owczarek pikardyjski hodowla, owczarek pikardyjski sprzedam, owczarek pikardyjski cena. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

1 Komentarz

  1. Cena owczarka pikardyjskiego to minimum 1200 Euro. W Polsce, w tej chwili, znajduje się jedna hodowla, w której psy są przebadane, zgodne z wzorcem, po francuskiej mamie i belgijskim ojcu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*