Owczarek portugalski hodowla, sprzedam, cena, usposobienie, opis rasy

owczarek portugalski

Owczarek portugalski należy do psów pasterskich oraz zaganiających. Na pewno warto takiego psa mieć, ale poza Portugalią takiego psa trudno spotkać. Świetnie stróżuje i zagania stada bydła. Ma ciemne oczy, brwi, które zachodzą na oczy, szorstką sierść. Jest psem jednego pana, jest wierny, kocha tylko jedną osobę. Są to psy aktywne, pełne energii oraz animuszu, lubią ruch, nie znoszą stagnacji oraz bezczynności. Obecnie uznawane są za psy domowe. Uczy się szybko i bez problemów, bywa dominujący i nie słucha pana, ale można go okiełznać bez problemu.Jest nieufny, wspaniale pilnuje domu i ogrodu. Lubi inne psy, nie atakuje ich, jest spokojny, wesoły i zgodny. Waży od 12 do 18 kilogramów, zaliczany jest do psów średnich. Jest odporny na warunki atmosferyczne, ale woli mieszkać w domu. Spaceruje nie zwracając uwagi na pogodę. Szkolenie mu nie przeszkadza, łatwo się poddaje nauce, słucha trenera. Potrzebuje kontaktu z rodziną, może chodzić po mieszkaniu. Na spacerach należy trzymać go na smyczy. Jest to pies czujny, nie pozwala się przekupić, obezwładni złodzieja i włamywacza, nie czyniąc mu jednak fizycznej krzywdy. Świetny pies stróżujący do domu na wsi lub w mieście.

owczarek portugalski hodowla
Owczarek portugalski hodowla – zdjęcie ze strony Opsach.pl

Owczarek portugalski hodowla

Hodowla owczarka portugalskiego wymaga sporych nakładów finansowych oraz dużej powierzchni. To pies dynamiczny oraz pełen energii, potrzebujący aktywności fizycznej, leżenie na kanapie nigdy go nie zafrapuje. Boksy, jedzenie, weterynarz – na to musi znaleźć pieniądze każdy hodowca.

Owczarek portugalski sprzedam

Do sprzedania owczarka portugalskiego ma wiele hodowli. Niejedna hodowla oferuje efektownego owczarka portugalskiego w cenie 3000 złotych, co jest standardową stawką za psa tej klasy oraz rasy. Psy te najłatwiej kupić na Półwyspie Iberyjskim, ale w Polsce można czasami także je nabyć.Owczarek portugalski cena

Cena owczarka portugalskiego waha się między 3000-4000 złotych. To pies efektowny, piękny, pełen uroku. Podbija serca. Sprawia radość i przyjemność, jest towarzyszem wielu chwil. I to jest jego największa zaleta. Ten pies ma serce do biegania, aktywności fizycznej i jest wierny swojemu panu.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z owczarek portugalski hodowla, owczarek portugalski sprzedam, owczarek portugalski cena. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*