Pielęgnacja psa – opieka po kastracji, pielęgnacja sierści

pielęgnacja sierści psa
Pielęgnacja sierści psa - Obrazek znaleziony na stronie Pixabay.com

Każdy właściciel psa wie, że trzeba dbać o jego zdrowie oraz higienę. Raz czy dwa razy do roku trzeba go wykąpać, psom długowłosym i szorstkowłosym należy strzyc włosy. Zwykle te czynności wykonujemy samodzielnie, w domu czy ogrodzie lub korzystając z usług psiego fryzjera. W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się salony piękności dla psów, w których oprócz standardowych usług takich jak kąpanie, strzyżenie czy obcinanie pazurów, oferują również czesanie w przeróżne fryzury, farbowanie sierści, kąpiele z masażami, pielęgnację specjalnymi kosmetykami. Firmy takie oferują również inne zabiegi pielęgnacyjne i higieniczne, takie jak czyszczenie uszu czy mycie zębów.

Po wyjściu z takiego salonu pies wygląda jak nowo narodzony. Ma gładką, lśniącą sierść, przycięte pazury i powinien być zrelaksowany. Pies po takiej wizycie, oczywiście jeżeli jest rasowy i posiada rodowód, może śmiało startować w wystawach i konkursach. Oczywiście nie każdy pies lubi takie zabiegi. Niektóre psy w takich sytuacjach mogą być bardzo zestresowane i wystraszone lub nawet agresywne. Zdarza się, że warczą, szczekają, wyrywają się. Dlatego też zanim wybierzemy sie do takiego zakładu warto zweryfikować czy naszemu psu na pewno to się spodoba.Pielęgnacja sierści psa

Sierść psa pielęgnuje się kąpiąc psa, szczotkując go, podając mu odpowiedniej jakości jedzenie i wodę. Do kąpania psa trzeba używać tylko szamponu dla psów, a niektórym rasom kupuje się także odżywkę do włosów – tak jest z yorkami. Wówczas ich włosy są miękkie, piękne oraz gęste, nie wypadają. Dodają im urody.

Opieka nad psem

Opieka nad psem to kąpanie psa, czesanie, dobra dieta, woda, minerały i witaminy oraz zapewnienie psu miłości, czułości, spacerów. Wizyty u weterynarza i szczepienia ochronne są także koniecznością. Zdrowy pies to zadbane oraz bardzo szczęśliwe zwierzę. Żyje długo w otoczeniu dobrej rodziny, nie jest zestresowane, ma posłanie i miejsce w domu.

opieka nad psem
Opieka nad psem – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Pies po kastracji opieka

Po kastracji należy otoczyć psa opieką – dbać o jego dietę, chodzić na zmiany opatrunków, być z nim. Nie wolno zostawiać psa na cały dzień samego. Pies to stworzenie lubiące towarzystwo, a pies po kastracji czuje się zagubiony i potrzebuje lepszej opieki niż na co dzień.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z pielęgnacja psa, pielęgnacja sierści psa, opieka nad psem, pies opieka, pies po kastracji opieka, pies po sterylizacji opieka. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

2 Komentarze

  1. Każdy pies wymaga odpowiedniej pielęgnacji – potrzebuje kąpieli, szczotkowania, odpowiedniej diety, wody do picia. Tylko dobrze pielęgnowany pies jest w pełni zdrowy oraz szczęśliwy. Warto zadbać o dobre samopoczucie naszego pupila, bo to podstawa jego radości z życia oraz przedłużonej egzystencji. Mądry właściciel dba o swojego psa.

  2. Hej, z mojego skromnego doświadczenia. Pies opieka to istotne zagadnienie. Zaniedbywanie psa to nieczułość, a czasami przestępstwo. Psiak lubi smakołyki, zabawy, jedzenie. Długie spacery to chwile psiego szczęścia. Potrzebne są także szczepienia oraz wizyty u weterynarza. Zdrowy pies żyje długo, bez problemów zdrowotnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*