Pies Polski Owczarek Nizinny – żywienie

Obrazek znaleziony na stronie Dziech.pnet.pl

Pod względem żywienia polski owczarek nizinny podobny jest do innych psów tej wielkości. Hodowcy jednak zalecają aby podawać mu mniej potraw niż to ma się do podobnych psów. Jest to związane z niezwykłą skłonnością do tycia jaką ten pies posiada. Konieczna jest więc dosyć częsta obserwacja budowy i wagi psa, gdyż brak dostatecznej ilości opieki może doprowadzić do problemów choćby z sercem. Jeśli chodzi o podawane pokarmy, zaleca się aby były odpowiednio bogate w składniki odżywcze.

Do prawidłowego funkcjonowania psa potrzebna jest więc odpowiednia ilość mięsa, warzyw i owoców. Rasa ta nie jest wybredna i można jej podawać pokarm gotowany własnoręcznie jak i gotowy w sklepach. Trzeba pilnować aby nie karmić psa wtedy gdy pies ma apetyt. Jest to związane z dziedziczną skłonnością tych psiaków do dużego apetytu. Karmienie więc wymaga od właściciela odporności i odpowiedzialności. Jeśli bowiem będziemy uginać się pod każdym żądaniem psa, po krótkim czasie będzie on zbyt ociężały i prawdopodobnie będzie żył znacznie krócej niż powinien.

polski owczarek nizinny
Polski owczarek nizinny – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Polski owczarek nizinny hodowla

Polski owczarek nizinny jest psem pasterskim. Jest to duże zwierzę, które lubi ruch oraz zaganianie innych zwierząt do zagrody lub domu. Warto takiego psa kupić ze sprawdzonej hodowli, profesjonalnej oraz wysokiej klasy. Dzisiaj warto kupić jednego lub dwa psy, bo one lubią być w dobrym towarzystwie.

Polski owczarek nizinny oddam

Polskiego owczarka nizinnego do oddania ma wiele osób. Na pewno taki owczarek jest pięknym, efektownym psem, którego każdy chce mieć. Polski owczarek nizinny jest efektownym zwierzakiem dla osób o silnym charakterze oraz bardzo twardej ręce i pomyśle na hodowanie takiego psa.

Polski owczarek nizinny charakter

Polski owczarek nizinny to pies efektowny, o wspaniałym charakterze. To pies wysokiej klasy, dobrej rasy i wytrzymały. Jest psem o dobrym charakterze, przyjaznym, lojalnym. Na pewno takiego psa warto mieć, ale nie wolno pozwolić mu robić wszystkiego, na co ma ochotę.

Polski owczarek nizinny sprzedam

Polski owczarek nizinny jest na sprzedaż, a koszt takiego psa to 2000 złotych. Nie jest to kwota zaporowa, ale całkiem możliwa do wydania. Owczarek nizinny to duży, efektowny oraz myśliwski pies. Dzisiaj warto sprawić sobie takiego psa i posiadać go w swojej hodowli.

polski owczarek nizinny
Polski owczarek nizinny – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Polski owczarek nizinny cena

Cena polskiego owczarka nizinnego to około 2000 złotych. To kwota niewielka, którą można spokojnie sfinansować i mieć ją na podorędziu. Dzisiaj warto takiego owczarka mieć i cieszyć się czasem z nim spędzonym. To dobry pies, dla osób mających duży dom z ogrodem.

Polski owczarek nizinny szczeniaki

Szczeniaki polskiego owczarka nizinnego są duże i okazałe. To psy dla niejednej osoby, na pewno efektowne, eleganckie i wysokiej jakości. Takie psy są na pewno przydatne wielu osobom do opieki nad innymi zwierzętami lub człowiekiem.

Polski owczarek nizinny opis rasy

Polski owczarek nizinny jest biało-szary lub biało-czarny, włochaty i wymagający pielęgnacji. Żyje 12-15 lat, ma ochotę szaleć i polować, a jego instynkt myśliwski jest bardzo rozwinięty. Warto o tym pamiętać i mieć takiego psa w domu. Na pewno owczarek nizinny to pies wyjątkowy. Jest żywy, inteligentny, pełen dobrych uczuć

Polski owczarek nizinny opinie

Opinie o owczarku polskim nizinnym są wysokiej klasy. To psy duże, włochate oraz bardzo efektowne i wielkiej urody. Jest to pies ulubiony przez hodowców owiec, na pewno aktywny, ruchliwy i mający wiele do zaoferowania niejednej osobie. Lubi dorosłych i dzieci, chętnie spędza z nimi czas, a samotność nie jest jego żywiołem.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z polski owczarek nizinny hodowla, polski owczarek nizinny oddam, polski owczarek nizinny charakter, polski owczarek nizinny sprzedam, polski owczarek nizinny cena, polski owczarek nizinny szczeniaki, polski owczarek nizinny opis rasy, polski owczarek nizinny opinie. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

1 Komentarz

  1. Moja sunia,polski owczarek nizinny- sliczna i kochana- nie jadla czosnku i cebuli natomiast uwielbiala domowe jedzenie!!! Tym psom jak rowniez innym rasom nie wolno dawac suchej karmy!!!! ROZUMIALA CO SIE MOWI I ZAWSZE OSTATNIE ZDANIE NALEZALO DO NIEJ!!!!! Zmarla w wieku 14 lat na raka i tego do dzis nie jestem w stanie zrozumiec!Jaki blad popelnilem w zywieniu!!! Podejrzewam ze rak, ta choroba jest wywolywana przez “czipowanie” psow!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*