Pies puli cena, ciekawostki, sprzedam, hodowla, rasa psa, porady

owczarek puli

Puli to bardzo rzadki gatunek psa. Ma jednak swoich fanów, którzy chętnie go kupią i zaopiekują się tym zwierzakiem. Jest to pies pasterski i zaganiający, energiczny i nie lubiący leniuchować. Ten pies nie podlega próbom pracy. Nadaje się także znakomicie do stróżowania, pilnuje domu dobrze, bo jest nieufny i unika osób obcych. Jest to średniej wielkości pies, waży od 10 do 15 kilogramów, jest bardzo mocno umięśniony. Może mieć białe, szare lub płowe umaszczenie. Długa sierść opada mu na oczy.Ten pies pochodzi z Węgier, chociaż pierwsze psy tej rasy przywędrowały na Węgry z Azji. Obecnie hodowany jest jako pies do towarzystwa lub pies stróżujący. Jego cechami są posłuszeństwo, inteligencja, żywość oraz ruchliwość. Kocha rodzinę i broni jej z całych sił. Bywa nazywany mopem, bo przypomina takiego mopa pełnego energii oraz chęci do życia. Piękno, radość oraz zadowolenie z życia są typowe dla takiego psa. Nazywane są także psami z dredami. Polacy żywo interesują się tą rasą, chcą ją posiadać oraz opiekować się nią, bo taki żywiołowy pies to wymarzony towarzysz wielu dni.

rasa puli
Rasa puli – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Rasa puli

Rasa puli to rasa rzadka i niebanalna. Wiele osób nawet nie wie o jej istnieniu. Pies tej rasy żyje 12-16 lat, pochodzi z Węgier, jest psem pasterskim oraz zaganiającym. To pies posłuszny, karny, lojalny oraz wierny. Potrafi być samowolny, ale wtedy, gdy nie jest socjalizowany.

Puli cena

Cena psa pasterskiego puli to 2000 złotych, gdy nabywca ma szczęście. Czasami taki pies kosztuje nawet 3000-4000 złotych. Jest to dobra cena, na zakup można odłożyć pieniądze i nie obawiać się, że zakup będzie rujnujący dla kieszeni niejednej osoby.Puli hodowla

Hodowla psa puli nie jest skomplikowana. Na pewno warto kupić tego psa do pilnowania stada owiec, dozorowania dobytku lub towarzystwa. Hodowcy psów puli dbają o ich wyżywienie oraz jakość funkcjonowania. Puli warto mieć w domu, ale nie w małym mieszkaniu.

Pies puli sprzedam

Sprzedaż psa puli to ważna sprawa dla niejednej osoby. I jest to bardzo dobra decyzja, aby takiego psa sprzedać w dobre ręce. Puli to kompan na długie lata, na pewno będzie wierny, lojalny oraz pomocny. To pies-towarzysz i pies- przyjaciel dla całej rodziny.

Puli hodowla
Puli hodowla – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z rasa puli, puli cena, puli hodowla, pies puli sprzedam. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*