Pies Rottweiler – charakter

Obrazek znaleziony na stronie Wikipedia.org

Zanim kupimy psa, powinniśmy dokładnie przyjrzeć się wybranej przez nas rasie. Jeśli szukamy psa w określonym celu np. psa kanapowego czy stróżującego, dobrze jest przejrzeć kilka psów, które będą się nadawać do wybranego przez nas zadania. To pozwoli wybrać nam psa jak najbardziej zbliżonego do naszych oczekiwań. Rasa rottweiler jest jedną z ras stróżujących. Na takim psie z pewnością możemy polegać, gdyż wykorzystuje go także policja. Psy tej rasy są raczej średnie lub duże w zależności od tego czy nabędziemy sukę czy psa.

Ich waga może powalić złodzieja, który chciałby wtargnąć na naszą posesję, gdyż psy tej rasy, ważą przeważnie około 50 – 60 kilogramów. Psy rasy rottweiler poznamy z daleka jeśli zobaczymy psa o czarnej sierści z kanciastą szczęką i masywną głową. Pamiętajmy jednak, że wymaga on specjalnego prowadzenia i nie nadaje się dla osób, które nie miały do tej pory styczności z psami. W dodatku rasa ta została zaliczona do ras niebezpiecznych i wymaga specjalnych pozwoleń, a więc musimy nastawić się na dodatkowe chodzenie po urzędach.

rottweiler
Rottweiler – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Rottweiler szczeniak

Rotweiler to pies pochodzący z Niemiec. Ma dużą i masywną sylwetkę, należy do psów agresywnych. Taki pies jako szczeniak szybko rośnie. Bywa uparty i agresywny już od małego, dlatego należy bardzo starannie go układać i zajmować się nim z troską.

Rottweiler cena

Rottweiler to pies drogi, od 4000 złotych zaczyna się jego cena. Warto zapłacić tyle, gdy chcemy mieć ostrego psa do pilnowania domu, ogrodu, wiejskiej zagrody. Ceny tych psów są wysokie, ale szybko się zwracają i na pewno warto je mieć w swoich zasobach.

Rottweiler opinie

Opinie o rottweilerze nie należą do pochlebnych. Pies uchodzi za złośliwego oraz agresywnego. Jest to rasa ostra, atakująca ludzi, potrafi nawet zagryźć człowieka lub inne zwierzaki. Rottweiler nie nadaje się dla rodziny z dziećmi. Lepiej zadbać o takiego psa, ułożyć go i ograniczyć jego agresywne podejście.

Rottweiler charakter

Rottweiler to pies mocny, ostry, agresywny, pełen nieprzewidywalności. To pies pełen agresji, uparty, złośliwy. Dobre wychowanie może zniwelować jego negatywne cechy, dlatego należy od małego hodować rottweilery pełne empatii, pozbawione złych emocji.

rottweiler
Rottweiler – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Rottweiler hodowla

Hodowla rottweilera to podstawa dla wielu osób szukających zysków. Dzięki niej rocznie można zarobić nawet 100 000 złotych. Sprzedaż takich psów nie jest trudna, bo wiele osób pragnie mieć takie psy na własność i zajmować się nimi nieustannie. Rottweiler to nie jest pies do mieszkania, lecz do dużego domu. Nie wolno puszczać go na spacer luzem.

Pies rottweiler opis

Rottweiler to pies dla osób ceniących psy ostre, agresywne, pełne energii, mające werwę. Obronne walory tego psa to efekt wytężonych ćwiczeń oraz treningów. Sam z siebie ten pies nie ma zwyczaju bronić człowieka. Warto zatem poznać zwyczaje psa i jego cechy, zanim nabędzie się takiego psa do domu lub ogrodu. Dzisiaj rottweiler ma wiele dobrych cech, które na pewno przydadzą się niejednemu człowiekowi w jego codziennym funkcjonowaniu.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z rottweiler szczeniak, rottweiler cena, rottweiler opinie, rottweiler charakter, rottweiler hodowla, pies rottweiler opis, szczeniaki rottweiler, szczeniak rottweiler. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

 

1 Komentarz

  1. Szczeniaki rotweilera rosną szybko. Potrafią być przyjazne, ale też mają agresywne zachowania. Na pewno warto oddać je do szkoły dla psów. To psy pełne radości życia i świetnie układające swoje relacje z ludźmi. Ich zachowania są nieprzewidywalne, dlatego należy je bardzo dobrze obserwować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*