Pies Shar Pei – cechy

Obrazek znaleziony na stronie Pets4homes.co.uk

Shar pei jest psem średniej wielkości, mierzącym do 50cm i ważącym do 25kg. Sylwetka jego jest dobrze zbudowana i w kształcie kwadrata. Tylko szczeniaki mają dużą ilość fałd na skórze, natomiast w okresie dojrzewania nie zostaje ich wiele. U dorosłego psa występują na łbie i u nasady nosa oraz umiarkowanie na tułowiu. Psy te nie żyją zbyt długo w stosunku do innych ras, średni wiek psa wynosi około 8 lat. Szczęki ich są mocne, posiada on dokładny zgryz nożycowy i uszy bardzo małe w kształcie trójkątów równobocznych.

Ogon jego jest gruby i okrągły, wysoko uniesiony, może być zakręcony albo zwinięty i noszony na boku. Sierść jest krótka, szorstka i szczeciniasta. Włos jest u niego prosty i nastroszony od 1 do 2,5cm. Umaszczenie zaś jest prawie zawsze jednolite, czarne, brązowe, kremowe, płowe a także złocistożółte lub niebieskie. Shar pei występuje w dwóch odmianach: horse – coat czyli sierść krótka i brush – coat czyli włos trochę dłuższy, mogący powodować alergie u dzieci. Posiada on własną wyjątkową osobowość, oraz jest pewny siebie. Te cechy sprawiają, że jest on uroczym psiakiem głównie dla indywidualistów.

shar pei
Shar pei – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Shar pei opis rasy

Rasa shar pei to charakterystyczne psy ze zmarszczkami. Uwielbiają się wylegiwać, są leniwe, spacer to dla nich męczarnia oraz katorga. Na pewno warto takiego psa kupić, gdy właściciel nie należy do osób aktywnych i pełnych energii.

Shar pei szczeniak

Szczeniak shar pei to pies wyjątkowej urody i klasy. Bywa biały lub czarny, powinien mieć króciutką sierść. Grzeszy ogromnym lenistwem, nie należy go przekarmiać, bo utyje w mig i będzie sprawiał problemy.

Rasa shar pei

Rasa shar pei pochodzi z Chin, jest starożytną rasą, która rozprzestrzeniła się po całym świecie. To psy czyścioszki, które nie tolerują błota, brudu, kałuż. Te psy uwielbiają czuć się potrzebne oraz kochane.

Shar pei oddam

Nikt dobrowolnie nie odda shar pei, bo to drogi pies. Do oddania są jedynie małe szczeniaki lub starsze i schorowane psy. Zwierząt w sile wieku nikt nie chce oddawać, bo to psy wymarzone dla osób lubiących dom, dla typowych domatorów.

shar pei
Shar pei – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Shar pei charakter

Charakter shar pei jest łagodny, miły, pełen spokoju. Nie warto kupować tego psa, gdy marzymy o długich spacerach, bo shar pei to pies bierny, lubiący leżeć w łóżku, wtulony w swojego pana.

Shar pei hodowla

Hodowla shar pei to źródło dochodów, bywa też kłopotliwe. To pies leniwy, wygodnicki, ale czyściutki. To na pewno pies wymarzony dla domatorów, którzy chcą mieszkać przyjemnie i czuć się wyjątkowo.

Shar pei sprzedam

W sprzedaży shar pei to rzadkość. Dzisiaj to pies wysokiej klasy i na pewno przedniej urody. W Polsce hodowli jest kilka, a piękne shar pei można kupić poza granicami Polski, za duże pieniądze. Shar pei to pies dla osób zamożnych.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z shar pei opis rasy, shar pei szczeniak, rasa shar pei, shar pei oddam, shar pei charakter, shar pei hodowla, shar pei sprzedam, shar pei cena. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

1 Komentarz

  1. Rasa shar pei wywodzi się z Chińskiej Republiki Ludowej. To psy miłe, łagodne, leniwe, chętnie obcujące z ludźmi. Żyją około 11 lat, są zainteresowane ludźmi i chętnie z nimi przebywają. Moja znajoma (mieszka za granicą) ma psa tej rasy. Czasem wysyła mi zdjęcia. Bardzo fajny, niespotykany pies.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*