Tosa inu charakter, szczeniaki, porady, cena, hodowla, opis rasy

tosa inu

Tosa inu są to japońskie psy do walki, ważą 60-90 kilogramów. Są skrzyżowaniem szpiców bojowych z mastifami oraz buldogami. W walkach psów dążą do obezwładnienia przeciwnika. Efektowne, ciężkie, umięśnione psy budzą respekt. W Japonii służyły do walk psów. Są duże i masywne, mają krótką sierść. Są nieustraszone, mają skłonność do dominowania właściciela, dlatego od małego należy je szkolić, prowadząc delikatnie, ale w sposób pewny.Żyją 11-12 lat, mają skłonność do chorób stawów oraz skrętu żołądka. Należy je regularnie karmić, co najmniej dwa razy dziennie, serwując im niewielkie porcje pożywienia. W części krajów europejskich jest to rasa zakazana, między innymi nie są hodowane w Danii i Wielkiej Brytanii. W Polsce umieszczono je na liście ras agresywnych. Nie podlegają próbom pracy. Nazwa psów pochodzi od nazwy miasta Tosa. Lubią długie spacery, nie nadają się do biegania. Są idealnymi towarzyszami, nie szczekają bez powodu, są ciche. Te psy bardzo szanują Japończycy, znający je od wieków.

tosa inu charakter
Tosa inu charakter – zdjęcie ze strony Dinoanimals.pl

Tosa inu cena

Gdy mamy szczęście to kupimy tosa inu za 1500 złotych, jeśli nie to zapłacimy powyżej 2000 złotych. To pies rzadko spotykany w Polsce, efektowny i mający wielu zwolenników. Na całym świecie jest tych psów całkiem sporo.

Tosa inu szczeniaki

Szczeniaki tosa inu są wesołe, broją, biegają, czasami niszczą rzeczy. Socjalizacja jest ważna, aby takim psom ułożyć dobrze charakter. Tosa inu nie lubi samotności, nie chce żyć bez ludzi.Tosa inu hodowla

Hodowla tosa inu to podstawa. Niejedna osoba chce takiego psa kupić, bo wie, że dzięki niemu żyje się o wiele lepiej, ciekawiej i zyskuje się wyjątkowego kumpla, psa na całe życie. To znakomita sprawa.

Tosa inu charakter

Charakter tosa inu jest zrównoważony, dobry, a sam pies jest posłuszny i wierny. Kocha swojego pana i zawsze pomaga mu, nie pozwoli, aby ktoś zaatakował jego właściciela. To pies obrońca i tak go należy traktować.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z tosa inu cena, tosa inu szczeniaki, tosa inu hodowla, tosa inu charakter. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*