Welsh corgi cardigan opis rasy, cena, szczeniaki, sprzedam

Cardigan welsh corgi

Welsh corgi cardigan jest małym psem zaganiającym, żyje do 13 lat, ma w sobie coś z jamnika – długie ciało, krótkie łapy. Jest psem owczarskim oraz pasterskim, nie jest poddawany próbom pracy. Został sprowadzony przez Wikingów do Walii. Jego nazwa oznacza karłowatego psa. Pies ma lisią głowę, niewielkie oczy, szpiczaste, sterczące uszy. Jest to pies efektowny, pełen energii i chętnie hodowany w Wielkiej Brytanii. Mogą być rude, śniade, marmurkowe, pręgowane – wzorców umaszczenia tego psa jest co najmniej kilka.Są to psy towarzyskie oraz bardzo chętne do nauki. Na pewno warto takiego psa mieć, bo on wniesie mnóstwo radości do domu. Nadają się do hodowania w mieszkaniach oraz domach. Bywają dość zuchwałe, dlatego należy je bardzo wcześnie socjalizować. Pilnują gospodarstw i domów, dbają o tępienie szkodników, są czujne oraz nieufne. Uwielbiają aktywność fizyczną oraz długie spacery. Nie są duże – ważą do 12 kilogramów, mają 30 cm wysokości. To pieski miłe, przyjazne oraz chętnie bawiące się z właścicielem. Lubią dzieci, nie wykazują agresji, są dość łagodne.

welsh corgi cardigan hodowla
Welsh corgi cardigan hodowla – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Welsh corgi cardigan cena

Cena Welch corgi Cardigan zaczyna się od 2000 złotych. To pies piękny, efektowny oraz wysokiej klasy. Jego zakup to znakomity pomysł na rozproszenie samotności oraz zyskanie towarzystwa na długie spacery o każdej porze roku. Warto takiego psa nabyć.

Welsh corgi cardigan sprzedam

Sprzedam Welch corgi Cardigan – to ogłoszenie pojawia się w gazetach oraz internecie. Fanów tej rasy przybywa. Królowa Elżbieta II przyczyniła się do promowania psów takiej rasy na całym świecie. Dzięki niej corgi stały się popularne i są obecnie chętnie kupowane.Welsh corgi cardigan szczeniaki

Szczeniaki Welch corgi Cardigan od małego mają wiele energii. Ich wygląd jest frapujący, a chęć zabawy także jest ogromna. Warto takie szczeniaki mieć w swoim domu, bo wniosą one do niego aktywność oraz wielką żywiołowość. Rasa jest wyjątkowa i chętna do współpracy z ludźmi, do zabawy oraz spacerów.

Welsh corgi cardigan hodowla

Welsh corgi Cardigan hodowla jest znana w Europie. Psy tej rasy najczęściej są hodowane na Wyspach Brytyjskich, w Polsce występują znacznie rzadziej. Jednak można je znaleźć w niejednym miejscu. Za 2000-4000 złotych kupić można wspaniałego kumpla na całe życie.

welsh corgi cardigan opis rasy
Welsh corgi cardigan opis rasy – zdjęcie ze strony Flickr.com

Welsh corgi cardigan opis rasy

Welsh corgi to małe psy na krzywych łapach. Popularne w Wielkiej Brytanii oraz w Europie Zachodniej. W Polsce ich hodowla nadal raczkuje. To niewielkie psy o wielkim duchu, rasa myśliwska, chętna do walki oraz o bystrych i żywych umysłach.

Cardigan welsh corgi cena

Cena psa rasy Cardigan Welsh Corgi to ok. 2000 złotych. Nie jest to może kwota zaporowa, ale dla niejednej osoby jest to suma znacząca, spora, która może nieco zachwiać domowym budżetem. Zakup psa rasy corgi musi być w pełni przemyślany.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z welsh corgi cardigan cena, welsh corgi cardigan sprzedam, welsh corgi cardigan szczeniaki, welsh corgi cardigan hodowla, welsh corgi cardigan opis rasy, cardigan welsh corgi cena. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*