Pies Wilczak Czechosłowacki – opis

Obrazek znaleziony na stronie Pixabay.com

Powiedzenie wierny jak pies w przypadku wilczka czechosłowackiego w szczególności się sprawdza. Pies ten niezwykle przywiązuje się do swojego właściciela. Nawet jeśli w domu jest więcej domowników i prezentujemy raczej relacje partnerskie, to tak i tak wilczak czechosłowacki wybierze sobie spośród nas jedną osobę, którą obdarza bezgranicznym zaufaniem, atencją i posłuszeństwem. Nie oznacza to oczywiście, że nie jest on przywiązany do pozostałych członków rodziny.

Zawsze jednak musi spośród nas wyłonić taką jedną, dominująca w jego przypadku osobę. Z uwagi na przywiązanie do właścicieli psy te raczej nie są skore do ucieczek. Z tego powodu nawet uchylona furtka raczej nie grozi tym, że pies odejdzie w siną dal. Wpływają na to dwa podstawowe czynniki. Po pierwsze podkreślane już przywiązanie do właściciela. Po drugie musimy pamiętać o tym, że wilczak czechosłowacki bardzo często pełni rolę psa stróżującego. Jeśli więc jego zadaniem jest pilnowanie jego posesji, jego silne poczucie odpowiedzialności nie pozwoli mu więc jej opuścić.

wilczak czechosłowacki
Wilczak czechosłowacki – zdjęcie ze strony Pixabay,com

Wilczak czechosłowacki hodowla

Hodowla wilczaka czechosłowackiego to rzadkość. W Polsce rasa jest praktycznie niespotykana. W Czechach jest dość popularna. To pies pasterski i zaganiający, żyje 13 do 16 lat, a jego hodowla daje dobre dochody. Gospodarstwa chętnie kupują takie psiaki.

Wilczak czechosłowacki szczeniaki

Szczeniaki wilczaka czechosłowackiego są duże, piękne i szybko dorośleją. Lubią aktywność, bieganie, chętnie towarzyszą panu, pracują dla niego, pilnując stad bydła lub owiec. Kiedyś był to przeważnie pies pasterski, dzisiaj najczęściej jest to pies do towarzystwa.

Wilczak czechosłowacki oddam

Wilczak czechosłowacki do oddania zdarza się rzadko. Ta krzyżówka psa i wilka podbiła serca wielu osób. Wygląd tego psa jest klasyczny i efektowny. Niejedno zwierzę tej rasy jest w Europie, ale trzeba za nie zazwyczaj słono zapłacić.

Wilczak czechosłowacki charakter

Charakter wilczaka czechosłowackiego jest dobry. To pies słynący ze spokojnego i zrównoważonego zachowania. Jest to pies użytkowy, podlega próbom pracy. Jeśli wykazuje agresję lub płochliwość to oznacza wady psa, które należy wyeliminować.

wilczak czechosłowacki
Wilczak czechosłowacki – zdjęcie ze strony Pixabay,com

Wilczak czechosłowacki opis rasy

Wilczak czechosłowacki to duży, harmonijnie zbudowany pies. Jest efektowny, może być psem do towarzystwa lub pracować dla swojego pana. Rasa ma sierść nazywaną samoczyszczącą, nie potrzebuje pielęgnacji, jest łatwy w utrzymaniu. Żyje do 12 lat, a rasa raczej nie cierpi na choroby genetyczne.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z wilczak czechosłowacki hodowla, wilczak czechosłowacki szczeniaki, wilczak czechosłowacki oddam, wilczak czechosłowacki charakter, wilczak czechosłowacki opis rasy, hodowla wilczak czechosłowacki, czechosłowacki wilczak oddam. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*