Pieskie życie

Obrazek znaleziony na stronie Pixabay.com

Coraz częściej w mediach przedstawiane są informacje na temat brutalnego traktowania psów i kotów. Ludzie porzucają swoje zwierzęta na ulicach, przywiązane do drzewa w lesie czy wyrzucają je na śmietnik. Psy i koty są kopane, bite, nawet podpalane przez coraz to młodszych ludzi. Z nudów, pod wpływem emocji czy też z czystej głupoty maltretują napotkane na ulicy zwierzęta. Być może kary jakie są przewidziane za takie czyny są zbyt niskie lub ludzie nie mają świadomości swoich działań.

Ludzie nie zdają sobie sprawy, że to co robią jest złe, że w ten sposób krzywdzą nie tylko te biedne, niewinne zwierzęta, ale również ludzi, którzy są wrażliwi na takie sprawy i są wielkimi miłośnikami zwierząt. Pomimo istnienia przepisów dotyczących znęcania się nad zwierzętami niektórzy ludzie nic sobie z tego nie robią. Być może kary za takie przestępstwa są zbyt niskie. Przecież osoby, które nie mają skrupułów i znęcają się nad żywymi stworzeniami mogą kiedyś zaatakować w taki sam sposób małe dziecko czy dorosłego człowieka.

pies
pies – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Opieka nad starym psem

Opieka nad starym psem musi być pełna czułości oraz wyrozumiałości. To pies cierpiący na choroby, spokojniejszy, mniej aktywny. Właściciel takiego psa musi być bardzo cierpliwy i czuły, bo stary pies takiej czułości bardzo potrzebuje.

Ile kosztuje opieka nad psem

Ile kosztuje opieka nad psem? Co najmniej 200-300 złotych miesięcznie. Pies musi mieć posłanie, jedzenie, dobrą opiekę oraz troskę. Nie ma jednego cennika opieki nad psem. To zdrowie i rasa psa często mają wpływ na wydatki. Jeśli psa trzeba zabierać do fryzjera dla psów, to koszty rosną.

Opieka nad psem po operacji

Pies po operacji potrzebuje dobrej opieki, zmiany opatrunków, częstych wizyt u weterynarza, czułości oraz odpowiedniej diety. Kochający pan wszystko to pieskowi chętnie zapewni, bo wie, że jego pies musi mieć dobry dom. To najważniejsza sprawa, a chory pies cierpi, więc trzeba się nim opiekować.

Opieka nad psem cena

Jeśli oddamy psa do hotelu dla psów, to dziennie trzeba płacić 30-50 złotych. Jest to spora kwota, ale warto zapewnić opiekę psu i nie oszczędzać na takim działaniu. Psy potrzebują odpowiedniej diety, weterynarza, leków, pielęgnacji – to wszystko generuje koszty.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z opieka nad starym psem, ile kosztuje opieka nad psem, opieka nad psem po operacji, opieka nad psem cena, opieka nad psem. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*