Posiłki dla psa

Obrazek znaleziony na stronie Pixabay.com

Dobrze jest wiedzieć jakie wymagania pod względem żywieniowym ma dana rasa. Psy powinny jeść wszystko to co dobre dla ich kośćca i na samo zdrowie. Nie wystarczy mięso jak to większości się wydaje, ponieważ także warto jest dawać psom warzywa głównie te zielone. Szczególnie jeżeli osoby – właściciele hodują psy dla wystaw, to muszą dbać o ich sylwetkę aby w ogóle nadawały się na takie wyjazdy. Dodatkowo zdrowe pożywienie dla psów działa w drugą stronę zapewniając błyszczącą ładną sierść.

Inna sprawa to energia stuprocentowa, jaką zapewnią niektóre produkty mięsne. Psy powinny dostawać swoje posiłki systematycznie i o stałych godzinach, ponieważ to zapewni dobre samopoczucie naszego pupila. Tak więc zapominamy o dawaniu jedzenia późnymi porami, gdyż jeżeli nasz pupil ma konkurować na wystawie z innymi psami, to musi prezentować się znakomicie. Dodatkowa rzeczą jest dawanie psom nie tylko wody do picia, ale nieraz produktów mlecznych. Natomiast jeżeli pies widzi swojego właściciela spożywającego posiłek, to ten nie powinien dokarmiać.

karma
Karma – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Domowe jedzenie dla psa

Domowe jedzenie dla psa to nieporozumienie. Psy nie powinny jeść tego, co ludzie, bo przyprawy i sól w potrawach nie są wskazane dla psów. Domowe jedzenie jest dobre dla człowieka, pies powinien dostawać mięso oraz suchą karmę dla psów. Inne jedzenie nie jest dla niego.

Gotowane jedzenie dla psa

Gotowane jedzenie dla psa jest dobre, ale powinny to być mięso, kasza, ryż. Takie potrawy są smakowite, warto je podawać zwierzakowi, bo wyjdą mu tylko na zdrowie. Gotowane jedzenie jest smaczne, ale nie wolno dodawać soli, pieprzu i papryki, bo to szkodzi psu.

Dieta wątrobowa dla psa

Dieta wątrobowa dla psa jest zapisywana czasami przez weterynarza. Gdy pies jest chory, a weterynarz zleci taką dietę, to właściciel powinien zastosować się do wskazówek i czasu trwania takiej diety.

Dieta dla psa

Dieta dla psa to witaminy i mikroelementy. Jest to mięso, kasze, ryż, warzywa. Nie wolno psu podawać cukru, słodyczy i tym podobnych rzeczy. Orzechy także są zabronione. Mleko dla dorosłego psa to niedobry napój. Woda, przegotowana, to najlepszy napój dla psa, który nigdy mu nie zaszkodzi.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z domowe jedzenie dla psa, gotowane jedzenie dla psa, dieta wątrobowa dla psa, dieta dla psa. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*