Psy przyjazne dla dzieci – czy istnieje idealny pies dla dziecka?

pies dla dzieci
Pies dla dzieci - obrazek znaleziony na stronie Pixabay.com

Ważne wydaje się być dla nas dziecko w domu. Musimy zadbać o jego wychowanie, naukę, jak i leczenie. Dlatego, jeśli posiadamy psa w domu, a przychodzi na świat dziecko, to warto się do tego czasu odpowiednio przygotować. Tak powinny starać się czynić również rodziny, które mają już dzieci, a chcą zapewnić sobie posiadanie psa. Przede wszystkim należy zdecydować się na takiego psa, który nie będzie groźny dla naszych dzieci. Jest kilka ras spokojnych psów, które mogą być dla nas świetnym wyborem. I z nich powinniśmy przede wszystkim wybierać.Następnie powinniśmy wspomnieć o tym, że taki pies musi posiadać odpowiedni stosunek do całej rodziny. Warto jest mu zaznaczyć pewne granice, dotyczące stosunku z naszym dzieckiem. Jeśli nie chcemy, aby zbytnio zachodził do naszego dziecka, to warto mu to szybko uzmysłowić, poprzez karę, czy komendę. Wtedy będzie mógł się nauczyć, że takie działania nie wychodzą mu na korzyść, co spowoduje, że nie będzie ich po raz kolejny powtarzał, a jest to dla nas korzyść.

Pies dla dzieci

Husky to pies dla dzieci. Lubi bawić się z maluchami, chętnie spędza czas z innymi psami. Warto kupić tego psa, bo może nawet wozić maluchy na grzbiecie, lubi tak bawić się z dzieciakami, nie robi im krzywdy, jest posłuszny oraz wytrwały.

psy przyjazne dla dzieci
Psy przyjazne dla dzieci – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Mały pies dla dziecka

Mały pies dla dziecka to ważne. Dzieciaki lubią mieć przyjaciela. Na pewno warto takiego psa posiadać i cieszyć się jego przyjaźnią. Nie nadają się dla dzieci psy złośliwe i walczące z ludźmi. Dziecko potrzebuje przyjaciela, a mały pies to najlepszy kumpel.

Psy przyjazne dla dzieci

Psy przyjazne dla dzieci to na pewno różne kundelki, yorki, labradory, husky. Chow chow także lubią bawić się z dziećmi, pozwalają się ujeżdżać maluchom i są ich największymi przyjaciółmi przez wiele lat. Jednak należy pamiętać, aby nie pozostawiać dzieci bez opieki osoby dorosłej. Wszystko zależy również od wychowania psa. Niektórzy mówią, że yorki są agresywne dla dzieci. Mój przykładowo jest spokojny…Idealny pies dla dziecka

Idealny pies dla dziecka jest miły, wesoły, nie szczeka za dużo, nie obraża się, chętnie podejmuje zabawy z maluchami. Jest stały w uczuciach, pozwala tarmosić się za ogon oraz sierść. To pies na wiele lat, wierny i czuły, który nigdy nie reaguje agresywnie.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z pies dla dzieci, mały pies dla dziecka, psy przyjazne dla dzieci, idealny pies dla dziecka, psy dla dzieci. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

1 Komentarz

  1. Psy dla dzieci muszą być spokojne, lubić dzieci, nie obawiać się dziecięcych krzyków i hałasów. To psy, które nigdy nie wykazują agresji, bawią się, pozwalają się tarmosić oraz pleść warkoczyki z własnej sierści. Mam w domu kundelka i chociaż nie wygląda na łagodnego psa to mój 3 letni Antoś bawi się z nim i jest OK. Myślę, że tak jak napisane w artykule – wszystko zależy od wychowania. Jednak agresywne psy od razu rozpozna się np: dobermana czy owczarka niemieckiego. Chociaż ten drugi to akurat dobrze wychowany jest OK pod okiem rodzica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*