Psy policyjne

Obrazek znaleziony na stronie Pixabay.com

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Bardzo dobry i wierny kompan na całe życie. Psy, oprócz tego, że towarzyszą nam w życiu codziennym umilając czas czy chroniąc naszą własność, wspomagają pracę policji. Są one traktowane przez swoich właścicieli jako partnerzy w pracy, mają Są to psy tropiące, które dzięki swojemu węchowi i instynktowi wspomagają policjantów na służbie. Są wykorzystywane na przykład do poszukiwania zaginionych osób, wykrywania narkotyków czy łapania przestępców.

Często są również wykorzystywane do ratowania ludzi w czasie klęsk żywiołowych, między innymi w powodziach, pożarach, czy podczas innych katastrof, jak na przykład zawalenie budynku. Pomagają odnaleźć ludzi przysypanych przez gruz. Wśród najbardziej znanych w policji ras psów znajduje się owczarek niemiecki. W niemal każdym filmie czy programie policyjnym to właśnie ta rasa pojawia się najczęściej. Psy policyjne są od małego tresowane do tego, aby móc pomagać stróżom prawa w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.

pies policyjny
Pies policyjny – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Psy policyjne rasy

Rasy psów policyjnych to zazwyczaj owczarki niemieckie, owczarki belgijskie i tym podobne rasy psów. Są one duże, mocne i dobrze pomagają policjantom w ich codziennej, trudnej pracy.

Duży pies policyjny

Duży pies policyjny to podstawa, taki pies łapie przestępców, pomaga policjantom i zarabia na swoje utrzymanie. Po kilku latach służby, w wieku 7-8 lat przechodzi na psią emeryturę i zazwyczaj mieszka u swojego trenera, a jednocześnie opiekuna, policjanta. Jego praca ma duże znaczenie.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z psy policyjne rasy, duży pies policyjny, pies policyjny. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*