Pies chow chow opis rasy, hodowla, szczeniaki, rozmnażanie

szczeniaki chow chow
Szczeniaki chow chow - obrazek znaleziony na stronie Luvmydogs.com

Kojarzenie psów to proces, który wymaga odpowiedzialności. Często zdarza się tak, że pieski same sobie “wyszukują” partnera, z którym odbywają przypadkowo stosunek. Ale “odpowiedzialny” właściciel tego pieska, odpowiednio dobiera partnera do tego, aby zapłodnić samicę. Tydzień przed planowanym kryciem, przeprowadza się szczepienie okresowe i odrobaczanie. W dniu krycia zabieramy sukę do psa. Pozwalamy im na swobodną zabawę i wzajemne poznanie się. Kopulacja trwa zazwyczaj około 20 minut. Generalnie u psów ciążą trwa 63 dni, jednakże młode mogą się narodzić albo tydzień wcześniej albo później.

W okresie ciąży suka potrzebuje więcej jedzenia i to treściwego pokarmu. Powinna ona wtedy jeść częściej, ale po mniej. Dieta powinna zawierać niezbyt duże ilości mleka, ser, jaja, mięso, a czasem nawet dodatki witaminowe, które przepisał lekarz. Suka powinna często wychodzić na świeże powietrze. Gdy poród jest bliski, suka unika jedzenia, staje się niespokojna, nierówno dyszy i przygotowuje sobie posłanie, krąży i jest jakby trochę poddenerwowana; jednak po jakimś czasie uspakaja się. Właściwy poród zaczyna się wtedy, gdy u suki pojawią się pierwsze skurcze. Pierwszy szczeniak powinien ujrzeć światło dzienne do godziny, a odstępy między przyjściem na świat kolejnych szczeniaków są różne, ale nigdy nie krótsze niż 15 minut.Chow chow cena

Chow chow to drogie psy – od 2000 złotych można znaleźć pięknego szczeniaka. Psy starsze są oferowane w nieco niższej cenie. Pies musi mieć rodowód, dokumentację rodowodową i książeczkę zdrowia.

Szczeniaki chow chow

Szczeniaki chow chow wyglądają jak młode lwy. Są to spokojne psy, refleksyjne, lubiące spacery. Szczeniaki nie są agresywne, mają w sobie dużo radości życia, ale nie lubią intensywnego wysiłku fizycznego.

chow chow opis rasy
Chow chow opis rasy – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Chow chow opis rasy

Chow chow to rasa opisana przez wiele osób. Jest to pies duży, puszysty, najczęściej występuje w kolorze rudym, chociaż czarne, białe, kremowe chow chow także można spotkać. Są to psy optycznie większe niż wskazuje masa ich ciała z uwagi na gęstą sierść. Są wytrzymałe i odporne na niełatwe warunki pogodowe.

Hodowla chow chow

Hodowla chow chow to częsta sprawa. W Polsce trochę ich jest, podobnie jak w Europie oraz na całym świecie. Mają czasami problem zdrowotny – dostają uczulenia po szczepieniach.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z chow chow cena, szczeniaki chow chow, chow chow opis rasy, hodowla chow chow, rasa psa chow chow. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

 

1 Komentarz

  1. Chow chow to psy pierwotne i szpice azjatyckie. Są to psy pracujące, pochodzą z Mongolii. Mogą być rude, czarne, białe i kremowe, ich umaszczenie jest jednolite, chodzą wyprostowane, noszą ogon na grzbiecie, zwinięty w rodzaj ślimaka. Linieją, dlatego trzeba je często szczotkować. Za często nie należy ich kąpać. Rasa psa chow chow jest popularna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*