Rasa psa foksterier krótkowłosy charakter, choroby, opinie, porady

foksterier krótkowłosy charakter
Foksterier krótkowłosy charakter - pbrazek znaleziony na stronie Psypsypsypsy.blogspot.com

Kupując psa chcemy, aby nie chorował on najlepiej wcale. Szukamy rasy, która będzie wykazywała się znaczną odpornością na choroby, aby jak najlepiej i najdłużej móc cieszyć się obecnością nowego pupila. W trakcie takich poszukiwań, powinniśmy również zwrócić uwagę na foksteriera krótkowłosego. Jest to bowiem rasa, która nie jest zbyt chorowita. Nie ma też jakiś specjalnych schorzeń, które mogłyby dotknąć tejże rasy. Jednakże są choroby, na które można by zwrócić szczególną uwagę.Psy te niestety dosyć często dotykają alergie skórne, choroby oczu (włącznie z zaćmą i jaskrą), choroby serca oraz zdarzające się u głównie starszych osobników problemy ze słuchem. Są to choroby głównie o podłożu genetycznym, na które my nie mamy zbytniego wpływu. Jednak, gdy wystąpią już one u psa, możemy starać się je złagodzić. Jeśli na przykład nasz pies będzie miał objawy postępującej głuchoty, nie narażajmy jego słabnącego słuchu na zbytni hałas i nie wyprowadzajmy go na spacer w miejsce w którym jeździ choćby bardzo wiele samochodów.

rasa psa foksterier
Rasa psa foksterier – zdjęcie ze strony Psy.pl

Foksterier krótkowłosy hodowla

Foksterier krótkowłosy to pies zwinny, wesoły, pełen energii. Warto takiego psa mieć i hodować, można sprzedawać szczeniaki i zarabiać na tym całkiem niezłe pieniądze. To ładne i spokojne psiaki.

Foksterier krótkowłosy sprzedam

Sprzedaż foksteriera krótkowłosego jest częsta. Te psy są popularne w Polsce. Ogłoszeń o ich sprzedaży jest całkiem sporo w internecie. Można je kupić i hodować w domu lub nawet w mieszkaniu w bloku.Foksterier krótkowłosy szczeniaki

Szczeniaki foksteriera krótkowłosego wykazują dużą dozę energii, bywają nieco bojaźliwe, lubią ludzi i szybko przywiązują się do swojego właściciela. Z matką powinny być do trzeciego miesiąca życia. Później mogą znaleźć nowy dom i właściciela na całe życie.

Foksterier krótkowłosy charakter

Pies foksterier to zwierzę żywiołowe, energiczne, chętne do zabawy. Lubią być z człowiekiem, bywają nieposłuszne i uparte. Nie lubią samotnego przebywania w domu, dlatego należy im dać towarzystwo człowieka.

foksterier krótkowłosy opinie
Foksterier krótkowłosy opinie – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Foksterier krótkowłosy opinie

Opinie o foksterierach krótkowłosych są bardzo dobre. To psy do polowania, zabawy, rozrywki, biegania. Uwielbiają ruch, nie są kanapowcami. Mają dobrą opinię wśród hodowców i często są kupowane jako domowi ulubieńcy.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z foksterier krótkowłosy hodowla, foksterier krótkowłosy sprzedam, foksterier krótkowłosy szczeniaki, foksterier krótkowłosy charakter, foksterier krótkowłosy opinie, rasa psa foksterier. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

2 Komentarze

  1. Rasa psa foksterier wywodzi się z Anglii. Kiedyś tępiła lisy, dzisiaj jest to rasa głównie towarzysząca. To psy wysokonośne, białe w łaty, piękne i wyjątkowej klasy. Znane na całym świecie, zwinne, szybkie, szczupłe. Ogólnie artykuł jest dobry.

    • Tak jak napisałaś. Może troszkę dodam. Rasa psa foksterier jest stara. Rasa znana była już w XIV wieku, wówczas wykorzystywano ją do polowań, przeważnie na lisy. Były to foksteriery gładkowłose. Psy szorstkowłose znane są od 1814 roku. Psy tej rasy żyją ok. 14 lat, są żywe, ruchliwe, aktywne, bywają nieco hałaśliwe. Dzisiaj są przeważnie psami do towarzystwa. Artykuł ciekawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*