Pies husky charakter, cena, porady, oddam, pielęgnacja, opis rasy

husky opis rasy
Husky opis rasy - obrazek znaleziony na stronie Psy-pies.com

Początkowo tworzenie psich zaprzęgów było koniecznością i pomagało przetrwać w trudnych warunkach klimatycznych. Wyścigi psich zaprzęgów zaczęto organizować dla rozrywki. Za najstarsze psie zawody uważane są Al-Alaska Sweepstakes z 1908 roku, jeszcze przed sprowadzeniem husky do Ameryki Północnej. Za najtrudniejszy uważany jest wyścig Ilitarad również na Alasce. Trasa tego wyścigu wynosi aż 1800km. Jej pokonanie często w temperaturze 74 stopni zajmuje zaprzęgom 8 – 15 dni. Wyścig ten organizowany jest od 1973 roku.

W Alasce organizowany jest również najbardziej ekstremalny wyścig wzdłuż rzeki Yukon. We wszystkich tych wyścigach jak i innych biorą udział zaprzęgi z husky. Psy te są jak gdyby stworzone do wyścigów i zawsze zajmują czołowe lokaty. Polacy również uczestniczą w amerykańskich wyścigach psich zaprzęgów. Największe osiągnięcia ma Igor Tracz, który zdobył z psami husky dwa złote medale. Po upowszechnieniu się hodowli husky w Europie i tu organizowane są liczące się zawody psich zaprzęgów. W Alpach, w Pirenejach, w Skandynawii, tam gdzie jest dużo śniegu i przestrzeni husky i inne psy walczą o zwycięstwo dla swoich właścicieli.Husky cena

Cena husky to około 2000 złotych. Ten efektowny, wilkowaty pies potrzebuje ruchu i biegania. Lubi spotkania z ludźmi, znajduje czas na zabawy oraz swawole. Kiedyś były to psy użytkowe, do zaprzęgów, ale dzisiaj są głównie do towarzystwa. Często mają jedno oko w kolorze niebieskim, a drugie w kolorze brązowym.

husky charakter
Husky charakter – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Husky charakter

Husky ma twardy charakter, to pies do zaprzęgów, chętnie biegnący z innymi psami, zdyscyplinowany, wytrzymały, odporny na trudne warunki pogodowe. Czasami buntuje się i odmawia współpracy z człowiekiem, lecz mądry treser poradzi sobie z takim psim buntem.

Husky oddam

Husky oddam – takie ogłoszenia umieszczają osoby nie potrafiące poradzić sobie z husky. To pies twardy, lubiący zabawy z innymi psami i człowiekiem. W zaprzęgu biegnie równo i wytrwale. To pies idealny do zaprzęgu. Oddanie psa husky dowodzi bezsilności człowieka.Husky opis rasy

Husky to pies wilkowaty, o szarej sierści, czarnych oczach. Jest to pies wytrzymały, pełen energii i chęci działania. Lubi podejmować wyzwania, współpracuje z człowiekiem. Znany jest z posiadania oczu w różnym kolorze – często ma jedno oko brązowe, a drugie niebieskie.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z husky cena, husky charakter, husky oddam, husky opis rasy, rasa psa husky. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

1 Komentarz

  1. Rasa psa husky jest niezależna, wytrzymała i twarda. Ma dobry charakter oraz wytrzymałe ciało. To pies nadający się do pracy. Nie jest złośliwy, nie ucieka. Złe zachowanie pieska wynika często ze złej tresury. Przeczytałem artykuł i jest ogólnie dobry dla początkujących. Husky cena bez rodowodu to około połowa podanej kwoty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*