Pitbull rasa psa – cena, opinie, charakter, szczeniaki, porady

rasa psa pitbull
Rasa psa pitbull - Obrazek znaleziony na stronie Dziesiec.com

Jeżeli posiadasz własnego psa to zapewne wiesz jak wielu zabiegów pielęgnacyjnych on wymaga. Oczywiście różne rasy potrzebują innego traktowania. Dla przykładu amerykański pit bull terrier nie wymaga zbyt wielkiego dbania o jego wygląd. Wystarczy go systematycznie szczotkować, na przykład raz w tygodniu, aby sierść była błyszcząca. Od czasu do czasu przyda się także kąpiel, ale nie można z tym przesadzać i na koniec mycia należy dokładnie zmyć szampon.

Warunki w jakich amerykański pit bull terrier czuje się najlepiej, to takie, w których może bez problemów często ćwiczyć. Można go trzymać w bloku, ale musi on mieć tyle przestrzeni, aby mógł być aktywny. Jako, że posiada krótką sierść, raczej lepiej go trzymać w ciepłych pomieszczeniach. Ze względu na upodobanie aktywnego życia, pit bulla można zabierać na bardzo częste spacery, może on także towarzyszyć swojemu panu podczas przejażdżek rowerowych. Pit bull to rasa idealna dla każdej osoby, która lubi psy. Potrafi on przysporzyć wiele radości.Pitbull szczeniaki

Szczeniaki pittbula to małe pieski, które jednak szybko rosną w siłę. Są to psy, które należy dobrze socjalizować, od małego ucząc je posłuszeństwa. Szczeniaki pittbula to rasa odpowiednia dla osób ceniących psy silne, mocne, ale też potrafią je trzymać mocną ręką. Pittbul nie jest rasą dla osób słabych.

rasa psa pitbull
Rasa psa pitbull – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Pitbull charakter

Pitbull charakter to ważna sprawa. Charakter pittbula jest trudny. To pies ostry, nieufny, który potrafi zaatakować człowieka bez ostrzeżenia. Solidna tresura pozwala okiełznać agresję i nieposłuszeństwo tego psa. Warto kupić tego psa jako psa stróżującego do domu z ogródkiem.

Pitbull cena

Jaka jest cena pitbulla? Pittbule można kupić w różnych cenach. Już za 500 złotych można kupić szczeniaka tego psa, są też psy za 1000-1500 złotych. Wiele zależy od miejsca zakupu tego psiaka oraz tego, czy ma rodowód, czy też rodowodu nie posiada. Psy ze znanych hodowli są droższe.Pitbull opinie

Opinie o pitbulach są złe – pies jest nazywany mordercą i agresorem. Nie jest to prawda, nie każdy pitbull atakuje innych ludzi i psy, nie każdy wykazuje agresję. Pies dobrze tresowany i ułożony dobrze się zachowuje i słucha swojego pana. Jest to pies, którego powinni mieć wyłącznie ludzie o mocnym charakterze.

pitbull rasa psa
Pitbull rasa psa – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z pitbull szczeniaki, pitbull rasa, szczeniak pitbull, pitbull charakter, pitbull cena, rasa psa pitbull, pitbull opinie, pitbull rasa psa. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

3 Komentarze

  1. Informacje o amerykańskim pit bullu nawet ciekawe. O rasie mogę dużo pozytywnego napisać. Jedyny kłopot to żywienie, nie chciał jeść taniej karmy.

  2. Rasa pittbul to psy trudne i wymagające twardego prowadzenia. Są to mocne psy, dobrze umięśnione, wymagające opieki oraz treningu. Jest to rasa agresywna, a pittbule wymagają twardej ręki, bo zbyt miękkie traktowanie takich psów prowadzi do problemów. Pittbula na spacer wyprowadza się zawsze na smyczy.

  3. Szczeniak pitbull to mały pies, ale silny od najmłodszych lat. Jest dobrze umięśniony, ma silne szczęki, nadaje się do stróżowania oraz walk. To rasa wybitnie agresywna. Dobra tresura od małego sprawia, że pies jest posłuszny, dobrze ułożony i nie atakuje innych osób. Pitbull jest rasą zakazaną na Wyspach Brytyjskich, w Polsce jego hodowla jest dozwolona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*