Saarlooswolfhond hodowla, ciekawostki, porady, charakter

wilczur saarlosa

Saarlooswolfhond jest to duży pies, waży od 35 do 41 kilogramów. Nie podlega próbom pracy. Jest to pies niezawodny, wierny, aktywny, bardzo inteligentny, piękny oraz wyjątkowej klasy. Jego umaszczenie może być rude, srebrne, czarne, jasnobrązowe, a nawet niebieskie, jednak to ostatnie jest pewną rzadkością. Pies pochodzi z Niemiec oraz Holandii. Wyglądem przypomina wilka, ale na pewno wilkiem nie jest. Jednak ma cechy psychiczne i fizyczne wilka, tak został wyhodowany na początku lat 20. XX wieku.

Nie jest to pies użytkowy, ale świetnie nadaje się do sportowych konkursów. Nie jest to pies dla każdej osoby. Potrzebuje pana twardego i konsekwentnego, który zorganizuje mu czas i nie pozwoli się nudzić swojemu pupilowi. Pies ma żywe usposobienie, jest aktywny i dumny. Obcych osób obawia się, przejawia wobec nich rezerwę, płochliwość oraz nieufność. Pies nie przejawia agresji, ale od obcych osób ucieka. Nerwowo reaguje na prowadzenie go na smyczy, nie lubi takiego zachowania. Kocha wolność i bieganie po łąkach oraz polach. Jest to dla niego najlepsza rozrywka.

wilczur saarlosa hodowla
Wilczur saarlosa hodowla – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Wilczur saarlosa hodowla

Wilczur saarlosa to pies efektowny. W Polsce jest praktycznie niespotykany. Można go kupić w Niemczech, Francji czy Holandii, dotarł nawet do Ameryki. To pies wymagający, którego utrzymanie całkiem dużo kosztuje. Warto takiego psa kupić do domu z ogrodem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*