Shiba inu charakter, szczeniaki, cena, hodowla, adopcja, opis rasy

shiba inu

Shiba inu to pies dla wytrwałych. Żyje 2 do 15 lat, pochodzi z Japonii. Jest to mały energiczny pies rasy szpic azjatycki. Ten miły i wytrwały pies lubi ludzi, jest nieustraszony, bystry i czujny. Posiada spore zasoby energii życiowej. Może być czerwony, czarny, rudy, w kolorze sezamu. Uroda tego psa jest wyjątkowa. Na pewno warto zachwycić się tym pięknym psem, bo ma on bardzo wiele do zaoferowania niejednej osobie. Waży od 8 do 11 kilogramów, należy zatem do grupy małych psów.

Jest to jedna z najstarszych psich ras znanych na świecie. Łagodność, wierność oraz oddanie rodzinie są niezwykle ważne. Ten pies to prawdziwy przyjaciel i mała psia Przytulanka. Psy tej rasy są zdrowe i długo żyją. Łatwo podlegają tresurze, są odporne na upały oraz mróz. Shiba inu to pies dla singla i dla rodziny. Najlepiej czują się w domu z ogródkiem, ale do bloku mieszkalnego także mogą się przystosować. Mają silną osobowość oraz posiadają bardzo silny instynkt łowiecki. Psy tej rasy to wspaniali łowcy i wytrwali zdobywcy trofeów w postaci innych, mniejszych od nich zwierzaków.

shiba inu opis rasy
Shiba inu opis rasy – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Shiba inu charakter

Shiba inu to psy łagodne, spokojne i zrównoważone, nigdy nie szczekają bez powodu i rzadko są agresywne wobec ludzi. Dosyć często natomiast wykazują agresywne zachowania wobec innych psów. Shiba inu nie mają tendencji niszczycielskich, spokojnie przetrwają w domu nawet wiele godzin pod nieobecność właściciela. Bardzo przywiązują się do swojej rodziny, są przyjazne dla dzieci.

Shiba inu cena

Na portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych szczeniaki rodowodowe rasy shiba inu kosztują w przedziale od 2500 do 3000 zł. Różnice cenowe zależą od konkretnej hodowli, stopnia jej doświadczenia, a także od tego, jak utytułowani są rodzice piesków z danego miotu. Kupowanie psów tej rasy w cenie sporo niższej to błąd – pieski pochodzące od niesprawdzonego sprzedawcy mogą być źródłem problemów.

Shiba inu opis rasy

Shiba inu jest jedną z najmniejszych, ale również najpopularniejszych japońskich ras. To typowy, niewielki szpic, który niegdyś służył do polowań w trudnych rejonach górskich. Ma prostokątną i krępą sylwetkę. Może występować w umaszczeniu czarnym, rudym, podpalanym oraz sezamowym. Piesek jest bardzo ruchliwy, aktywy, potrzebuje długich i regularnych spacerów.

Shiba inu oddam

Shiba inu rzadko są oddawane, gdyż pieski najczęściej nie sprawiają żadnych problemów wychowawczych. Niewłaściwe zachowania dorosłych psów najczęściej są efektem ich złego prowadzenia przez niedoświadczonego właściciela. Psy mogą być również oddawane z powodu chorób lub wtedy, gdy nie spełniają oczekiwań odnośnie rasy. Warto więc zastanowić się, zanim przyjmiemy pod dach psiaka z ogłoszenia niewiadomego pochodzenia.

shiba inu hodowla
Shiba inu hodowla – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Shiba inu adopcja

Osoby, które chcą adoptować pieska shiba inu powinny zdawać sobie sprawę, że wymaga on odpowiedniego prowadzenia i doświadczonego właściciela. Choć wytrzymują same w domu przez długi czas, potrzebują też codziennej dawki ruchu. Za każdym razem adopcja psów tej rasy powinna być dobrze przemyślana.

Shiba inu szczeniaki

Szczeniaki shiba inu są aktywne, ruchliwe, ale dosyć nieśmiałe. Powinny być więc od pierwszych tygodni socjalizowane z innymi zwierzętami i ludźmi, w szczególności dziećmi. Pieski wymagają stanowczego i konsekwentnego prowadzenia już od samego początku, gdyż w przeciwnym razie mogą wyrosnąć na zbyt niezależne psy, które nie będą słuchać się swoich właścicieli.

Shiba inu sprzedam

Sprzedaż shiba inu prowadzą hodowle wyspecjalizowane w prowadzeniu psów tej rasy. W internecie można również znaleźć ogłoszenia o sprzedaży od osób prywatnych. Zawsze jednak warto wtedy sprawdzić, skąd pochodzi pies na sprzedaż. Kupowanie psów rasowych z niesprawdzonych źródeł może być bowiem początkiem problemów. Nie warto więc przy kupnie psa kierować się niską ceną.

Shiba inu hodowla

W Polsce znajdziemy kilka hodowli psów rasy shiba inu. Osoby, którym marzy się właśnie ta rasa, powinny kupować szczeniaki tylko od doświadczonego hodowcy, który gwarantuje doskonałą zdrowotność, zapewnia rodowód oraz potrafi umiejętnie rozmnażać i prowadzić nowo narodzone pieski. Dobra hodowla to gwarancja dobrego, sprawdzonego psiaka.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z shiba inu charakter, shiba inu cena, shiba inu opis rasy, shiba inu oddam, shiba inu adopcja, shiba inu szczeniaki, shiba inu sprzedam, shiba inu hodowla, shiba inu, pies shiba inu, shiba inu psy. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*