Skye terier hodowla, cena, szczeniaki, szczenięta sprzedam, opis rasy

skye terrier

Skye terier to pies rasy terier, jest mały i wesoły, aktywny, pełen energii i woli zabawy. Żyje 12-15 lat, jest zatem psem długowiecznym. Należy do typu jamnikowatego, nie podlega próbom pracy, ma 25-26 cm wysokości. To pies wyjątkowej klasy i urody. Ma piękną sierść tworzącą rodzaj kurtyny wokół jego sylwetki. Pochodzi ze Szkocji. Jest pogodny, opanowany i elegancki.

Uznaje jednego pana, w stosunku do innych ludzi jest nieufny, ale nie objawia złośliwości. Ten pies ma urok, styl i wdzięk. Na pewno przypadnie do gustu osobom ceniącym elegancję. W Polsce jest to pies niespotykany. Kosztuje co najmniej 4000 złotych, to droga rasa, ale na pewno warta takiej ceny. Jego sierść musi być pielęgnowana, starannie szczotkowana, piękna, bo to jego największa ozdoba. Nie można zaniedbać tej cennej cechy jego charakteru. Psa tej rasy posiadała słynna królowa Wiktoria, co jest mocno podkreślane przez hodowców. Pies choruje rzadko, czasami cierpi na choroby uszu oraz oczu.

skye terrier hodowla
Skye terrier hodowla – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Skye terrier hodowla

Hodowla skye terriera jest częsta w Szkocji, tam tych psów jest zatrzęsienie. Można kupić bardzo wiele psów tej rasy, za 3000 zlotych ma się szczeniaka z rodowodem.

Skye terrier cena

3000 złotych kosztuje rasa skye terrier, dokładnie jeden pies tej rasy. Na pewno warto wydać tyle na szczeniaka tej rasy. To wspaniały pies i wyjątkowo kompan.

Skye terrier sprzedam

Szkoci kochają rasę skye terrier. Mają wiele hodowli tych psów i starają się je utrzymać u siebie. Dlatego w Polsce psa tej rasy nie można kupić zbyt często.

skye terrier szczeniaki
Skye terrier szczeniaki – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Skye terrier szczeniaki

Szczeniaki skye terriera mają w sprzedaży profesjonalne hodowle. W Szkocji takich psów jest bardzo wiele, dlatego warto tam właśnie pojechać i kupić psiaka.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z skye terrier hodowla, skye terrier cena, skye terrier szczenięta sprzedam, skye terrier sprzedam, skye terrier szczeniaki. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*