Szpic japoński hodowla, sprzedam, cena, informacje, charakter

szpic japoński

Szpic japoński to piękny i uparty pies. Żyje 10 do 16 lat, ma puszyste futerko oraz ogon zwinięty w rogalika. Pochodzi z Japonii. Jest radosny, czujny, uważny, czuły, posłuszny oraz inteligentny. To pies-wyzwanie, które warto jednak podjąć. Ta rasa ma wiele do zaoferowania niejednej osobie, jest pięknym zwierzakiem o bardzo dobrym charakterze. Należy do rasy szpiców. Lubi konkurować z innymi psami, szczególnie w pogoni za piłeczką. Potrafi zaczepiać, ale agresji nie ma w sobie wiele.

Jego zachowanie cechuje upór i wytrwałość w dążeniu do celu. Psy tej rasy lubią długie spacery, są przyjazne i ufne wobec człowieka. Bywają szczekliwe. Są znakomitymi psami rodzinnymi, czujnymi stróżami, łatwo je pielęgnować oraz szkolić. Polecane są osobom lubiącym miłe psiaki, które nie sprawiają większych problemów i nie mają nadmiernych wymagań pielęgnacyjnych oraz ruchowych. Są silne, odporne, rzadko chorują. Miewają jednak krzywy zgryz, co jest ich wadą genetyczną. Można je żywić karmami oraz jedzeniem spożywanym przez ludzi.

szpic japoński charakter
Szpic japoński charakter – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Szpic japoński cena

Szpic japoński w porównaniu do wielu innych ras nie jest drogi. U wyspecjalizowanych hodowców szczeniaki z rodowodem można kupić już za 1000-1500 zł. Różnice w cenie uzależnione są zwykle od rodziców szczeniąt z danego miotu – im bardziej utytułowani, tym pieski mogą być droższe. Warto jednak wybierać psiaki po dobrych rodzicach, kupowanie szczeniaków z niesprawdzonego źródła nie jest wskazane.

Szpic japoński hodowla

Hodowla szpiców japońskich to miejsce, w którym można kupić doskonałe, zdrowe szczeniaki z rodowodem, pochodzące od utytułowanych i sprawdzonych rodziców. Doświadczony hodowca wie, jak postępować ze szczeniakami już od maleńkości, dzięki czemu nowi właściciele otrzymują psiaki w doskonałej kondycji, zdrowie i przede wszystkim wstępnie zsocjalizowane.

Szpic japoński sprzedam

Ogłoszenia o sprzedaży uroczych i efektownych szpiców japońskich można znaleźć na wielu stronach ogłoszeniowych. Osoby, które chcą kupić psiaka tej rasy, powinny jednak wybierac wyłącznie ofertę hodowców, którzy mają doświadczenie w rozmnażaniu i prowadzeniu szpiców. Kupowanie psiaków z niesprawdzonego źródła może być natomiast początkiem problemów – nie wiadomo co z nich wyrośnie i jakiego są zdrowia.

Szpic japoński charakter

Szpic japoński jest aktywny, wierny i inteligentny. Bardzo przywiązuje się do swojego właściciela oraz do całej jego rodziny. Piesek jest bardzo odważny, świetnie sprawdzi się jako pies stróżujący, a także jako towarzysz małych dzieci lub osób starszych. Szpic japoński jest bardzo ruchliwy, aktywny, najlepiej czuje się, gdy ma zapewnione codzienne długie spacery oraz zabawy na świeżym powietrzu.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z szpic japoński cena, szpic japoński hodowla, szpic japoński sprzedam, szpic japoński charakter, szpic japoński, japoński szpic, pies szpic japoński. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*