Tajski ridgeback hodowla, sprzedam, cena, ciekawostki, informacje

tajski ridgeback

Tajski ridgeback 1 ma urodę i na pewno może się podobać. Należy do klasy szpiców oraz psów pierwotnych, ma harmonijną i mocną sylwetkę. Jego ciało jest dobrze umięśnione. Pies waży od 16 do 34 kilogramów, ale dorosły pies nie powinien ważyć mniej niż 23 kilogramy. Inteligentny, lojalny, opiekuńczy, oddany, rodzinny. Może być czarny, płowy, niebieski, rudy. Psy o rudym umaszczeniu mogą mieć czarną maskę.

 

tajski ridgeback hodowla
Tajski ridgeback hodowla – zdjęcie ze strony Veetstreet.com

Posiadają głowę w kształcie klina. Rasa uznawana jest za starożytną, przez wiele lat nie była w ogóle znana poza Tajlandią. Historia rasy sięga starożytności. Charakterystyczną cechą psów tej rasy są zmarszczki na czole. Dysplazja stawowa oraz choroby dermatologiczne mogą czasami nękać psy tej rasy. Są to psy inteligentne oraz energiczne, muszą mieć zaplanowaną sporą dawkę ruchu dziennie. Nie potrzebują specjalnej diety, linieją dwa razy w roku i wówczas muszą być solidnie szczotkowane. Nie podlegają próbom pracy. Pochodzenie Thai Ridgeback nie jest udokumentowane. Spora grupa psów tej rasy żyje w Europie oraz USA.

Tajski ridgeback cena

Szczenięta tajskiego ridgebacka z rodowodem mogą kosztować od 2800 do 5000 zł. Ceny uzależnione są najczęściej od tego, jak bardzo utytułowani byli rodzice danej partii szczeniąt oraz jak mocno wyspecjalizowana i renomowana jest hodowla sprzedająca szczeniaki. Psiaki, choć nie należą do tanich, zdecydowanie są warte swojej ceny.

Tajski ridgeback hodowla

Hodowla tajskich ridgebacków to najlepsze miejsce, w którym można kupić szczenięta tej rasy. Dzięki temu kupujący może mieć pewność, że do jego rąk trafia rodowodowy piesek po dobrych, utytułowanych rodzicach, z dobrym zdrowiem i wstępnie zsocjalizowany. Komu marzy się pies tej rasy, powinien przede wszystkim zdobyć namiary na hodowle, a nie kupować psa z niesprawdzonego źródła.

pies tajski ridgeback cena
Tajski ridgeback hodowla – zdjęcie ze strony Mnn.com

Tajski ridgeback sprzedam

Ogłoszenia o sprzedaży tajskiego ridgebacka można znaleźć na wielu stronach ogłoszeniowych. Przy wyborze konkretnego szczeniaka warto jednak kierować się nie jego ceną, a pochodzeniem. Szczeniak powinien pochodzić ze sprawdzonej hodowli, a nie od osoby prywatnej, która nie jest w stanie do końca podać źródła pochodzenia pieska.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z tajski ridgeback cena, pies tajski ridgeback cena, tajski ridgeback hodowla, tajski ridgeback sprzedam, ridgeback tajski cena, tajski ridgeback, ridgeback tajski, pies tajski ridgeback. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*