Terapia z psem

Obrazek znaleziony na stronie Pixabay.com

Leczenie rehabilitacyjne niepełnosprawnych dzieci, chorujących między innymi na autyzm, może odbywać się przy udziale psów. Terapia taka zwana jest dogoterapią lub kynoterapia. Polega ona na ćwiczeniach ze specjalnie wyszkolonymi psami. Dzieci w ten sposób rozwijają się zarówno emocjonalnie jak i fizycznie. Miły i ciepły dotyk psa wywołuje pozytywne emocje, powoduje uczucie bezpieczeństwa, pewności, uspokaja. Często w przedszkolach czy szkołach przeprowadzane są zajęcia z psami.

Dzieci w ten sposób poznają bliżej zwierzęta, mogą przełamać swój strach przed nimi oraz przekonać się, że psy to też żywe istoty, które należy dobrze traktować. Dogoterapia wykorzystywana jest również w resocjalizacji. Oczywiście nie każdy pies nadaje się do takiej pracy z ludźmi. Z całą pewnością nie można do takich zajęć wybierać psów rasy uznanej za niebezpieczną, psów myśliwskich i tym podobnych. Musi to być pies przyjazny, łagodny, spokojny i społeczny, lubiący towarzystwo ludzi, ich dotyk. Psy takie są specjalnie hodowane i wychowywane do takich celów.

pies
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Terapia pies

Terapia z psem to nowoczesna moda. Może to być dogoterapia. Niejedna osoba chętnie poddaje się takiej miłej terapii. To najlepsze rozwiązanie dla niejednej osoby, która ma problemy zdrowotne i nie chce leczyć się tradycyjnie.

Dogoterapia cele

Cele dogoterapii to doprowadzenie do poprawy zdrowia. Niejeden człowiek dzieki dogoterapii zyskał lepsze samopoczucie i przegonił depresję. Wiele osób dba o poprawę nastroju, a dogoterapia przychodzi z pomocą. Jej efekty są pewne, a koszt niewysoki.

Co to jest dogoterapia

Jest to rodzaj rehabilitacji w wykonaniu psa. Dzieciaki uwielbiają terapię tego rodzaju, bo ma ona dla nich znaczenie, jest też rodzajem nawiązania przyjaźni z psem, który pomaga poczuć się lepiej.

Dogoterapia szkolenia

Szkolenia z dogoterapii przeprowadza wiele osób. To szkolenia dla rodzin, które chcą pomóc choremu, niepełnosprawnemu dziecku. Przeprowadzenie terapii wymaga zaangażowania oraz sporej ilości czasu.

pies
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dogoterapia rasy psów

Rasy psów do dogoterapii to owczarki, jamniki, spaniele – te psy najlepiej nadają się do dogoterapii. Większe psy też mogą być używane, jednak nie mogą to być nigdy psy ras agresywnych. To najbardziej oczywista sprawa.

Dogoterapia cennik

Cenniki dogoterapii są zróżnicowane – od 20 do 100 złotych za godzinę. Jednak nie cena jest najważniejsza, a właściwa jakość dogoterapii. Dogoterapia jest cennym działaniem, pomocnym w różnych życiowych sytuacjach.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z terapia pies, dogoterapia cele, co to jest dogoterapia, dogoterapia szkolenia, dogoterapia rasy psów, dogoterapia cennik, dogoterapia. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*