Terier australijski hodowla, cena, sprzedam, wiadomości, szczeniaki

terier australijski

Terier australijski jest niewielkim psem, który pochodzi z Australii. Psy zostały sprowadzone z Wielkiej Brytanii do Australii na początku XIX wieku. Są to niewielkie psy, które wykazują się długowiecznością, żyją 13 do 15 lat. Rasa jest oficjalnie uznana od 1850 roku, ale po raz pierwszy terier australijski został pokazany na międzynarodowej wystawie w 1906 roku. Pies jest niewielki i krępy, ma krótkie łapy. Lubi ruch i bieganie. Posiada długą sierść w kolorach beżowym lub rudym. Jest to dość zdrowa rasa, którą jednak mogą nękać choroby takie, jak cukrzyca i nowotwory. Może mieć zaćmę lub infekcje uszu, jednak są to dość rzadkie choroby.

Ogólnie rzecz ujmując ten pies jest zdrowy i często umiera z uwagi na podeszły wiek. Ten pies jest rodzinny, wierny oraz przyjazny ludziom. Jego uroda podbija serca, lubi całe rodziny, chętnie opiekuje się dziećmi. Nie podlega próbom pracy. Jest dość drogim psem, ponieważ szczeniak tej rasy kosztuje 2000 złotych. Można go trzymać w domu, można go mieć w mieszkaniu. Łatwo przystosowuje się do różnych warunków. To pies efektowny, z klasą i godny kupienia. Nie ma w sobie agresji, jest niedrogi w utrzymaniu i nie wymaga wyjątkowej pielęgnacji. Trzeba go tylko czesać i przycinać mu pazury. Od czasu do czasu należy odwiedzić weterynarza – jak to bywa w przypadku każdego psa. Pies jest energiczny, aktywny, wierny i lojalny – czy można oczekiwać więcej?

terier australijski cena
Terier australijski cena – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Terier australijski hodowla

Hodowla terriera australijskiego ma wiele psów dla koneserów. Takie psiaki kosztują nie mniej niż 2000 złotych, mają książeczkę szczepień, swoją karmę i są wypielęgnowane.

Terier australijski cena

Cena terriera australijskiego to nie mniej niż 2000 złotych. To pies, którego warto kupić do domu, lecz w mieszkaniu trzymać raczej się nie da.

Terier australijski szczeniaki

Szczeniaki terriera australijskiego są wesołe, to małe rozrabiaki, miłe i bardzo przyjemne. Na pewno warto takie szczeniaki hodować, ale posiadanie kilku psów tej rasy w domu potrafi zdezorganizować życie.

Terier australijski sprzedam

W sprzedaży terrierów australijskich jest niewiele, przynajmniej w Europie. Psów tej rasy jest wiele w Australii, USA oraz Ameryce Południowej.

terier australijski hodowla
Terier australijski hodowla – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z terier australijski hodowla, terier australijski cena, terier australijski szczeniaki, terier australijski sprzedam. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*