Terier brazylijski opis rasy, informacje, cena, sprzedam, hodowla

terier brazylijski

Terier brazylijski jest psem rasy terier, należy do kategorii psów średnich oraz dużych, ale jest jednym z mniejszych terierów. Pies waży 6,5 do 10 kilogramów, lubi ruch, chętnie bierze udział w aktywności fizycznej. Nie podlega próbom pracy. Waga powyżej 10 kilogramów jest dyskwalifikacją dla tego psa. Rasa powstała na początku XX wieku jako efekt krzyżówek kilku ras. Pies tej rasy może być biały z brązem, czernią lub niebieskim wybarwieniem. Tych psów kiedyś używano do osaczania zwierzyny, pracowały w grupach.

Ma instynkt myśliwski, nie można go zostawiać z innymi zwierzakami i gryzoniami, bo może je atakować. Na pierwszy rzut oka to mały i łagodny piesek. Jeśli nie jest socjalizowany to może być groźny dla innych psów oraz otoczenia. Ten pies uwielbia skakać i aportować, potrzebuje co najmniej jednego długiego spaceru dziennie. Taki spacer powinien trwać co najmniej godzinę do dwóch. Terier brazylijski może mieć krótki lub długi ogon. Jest to jego największa ozdoba. Warto o tym zawsze pamiętać.

terier brazylijski hodowla
Terier brazylijski hodowla – zdjęcie ze strony Naszepsy.pl

Terier brazylijski cena

Cena teriera brazylijskiego jest dość wysoka. Można takiego psa kupić za 3000 złotych w rasowej hodowli. Pies z niepewnego źródła to spore ryzyko i pomyłka. Takiego zakupu bynajmniej nie rekomendujemy. Nie jest on w ogóle godny polecenia.

Terier brazylijski hodowla

Hodowla teriera brazylijskiego znajduje się w wielu miejscach. Europy i świata. W Polsce nie ma takich hodowli, bo psy tego rodzaju nie są bynajmniej popularne. Terier brazylijski to wspaniały pies.

Terier brazylijski sprzedam

Sprzedam teriera brazylisjkiego – takie ogłoszenie znaleźć można w internecie. Jest to pies wspaniały, wyjątkowy i na pewno dobry do niejednego dużego domu z ogrodem. Z tym psem można czuć się bezpiecznie.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z terier brazylijski cena, terier brazylijski hodowla, terier brazylijski sprzedam. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*