Jaka rasa psa? Zakup, wybór psa. Najstarsza, polska rasa psa

wybór psa
Wybór psa - obrazek znaleziony na stronie Pixabay.com

Każdy z nas posiada wybór. Jako dorośli jesteśmy w stanie decydować o tym, jakiego będziemy posiadali psa w mieszkaniu, czy blisko niego. Jest wiele ras psów, wśród których możemy wybierać. I powinniśmy zaznaczyć, że takie psy powinniśmy w pewnym stopniu ćwiczyć. Mamy tutaj na myśli ćwiczenia, które dotyczą wychowania naszego psa. To będzie dla niego bardzo pomocne. Za ich pomocą będzie mógł nauczyć się swoich praw, które posiada w danym mieszkaniu. To będzie mogło dotyczyć zachowania, zabawy, jak i stosunku do konkretnych członków rodziny.

W przypadku posiadania dzieci dobrze jest zaznaczyć granicę psa do dziecka. Jest to ważne, jeśli posiadamy bardzo małe dziecko, które szybko może łapać pewne infekcje, jak i przy spędzaniu czasu z psem, nawet nie specjalnie zrobić mu krzywdę. A wtedy nie mamy całkowitej pewności, jak mógłby zachować się nasz pies. Jeśli wypracujemy w nim dobre zachowanie, to możemy być pewni, że nie zrobiłby krzywdy naszemu dziecku. Ale mimo wszystko powinniśmy starać się dmuchać na zimne. Wtedy na pewno nic się nie stanie naszemu dziecku, jak i przyjacielowi, którego posiadamy.Wybór psa

Wybór psa to doniosła sprawa. W końcu psiak spędzi u nas 10, 12 lub 15 lat. Większe rasy żyją krócej, ale i tak adopcja psa oznacza co najmniej 7-8 lat ze zwierzakiem. Dlatego warto pomyśleć o tym jaka rasa jest dla nas interesująca, ile możemy wydać na psa, jakie są potrzeby zwierzaka i co możemy mu dać. Adopcja psa to odpowiedzialność za psa – będzie z nami od młodości aż do śmierci.

Zakup psa

Zakup psa należy bardzo starannie przemyśleć. Jeśli mamy mało czasu to pies nie jest dobrym wyborem. Lepiej kupić wtedy np. rybki. Zakup psa to obowiązek oraz decyzja na wiele lat. Psa można kupić na bazarze, w schronisku lub profesjonalnej hodowli. Wybór jest spory, a psów na rynku jest bardzo dużo.

zakup psa
Zakup psa – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Najstarsza rasa psa

Najstarsza rasa psa to trudne określenie. Wiele psów ma długą historię, np. akita inu, pekińczyk, bichony. Zanim poszukamy najstarszej rasy psa to powinniśmy się rozejrzeć tu i tam. Psów jest wiele, a najstarsza rasa nadal jest trudna do zdiagnozowania. Jest kilka takich ras, ale nie ma jednej definitywnie najstarszej.

Jaka rasa psa

Jaka rasa psa będzie najlepsza? Oto jest pytanie – dla osób delikatnych dobry będzie york, dla ludzi o mocnym charakterze polecane będą takie psy, jak pittbul, owczarek, dog. Każdy sam musi przemyśleć jaka rasa jest najlepsza i którego psa chce kupić. Adopcja psa to decyzja wieloletnia, dlatego podejmuje się ją starannie i po namyśle.Polska rasa psa

Polska rasa psa to niejedna rasa, lecz kilka różnych ras. Są to na przykład charty polskie, gończe polskie, ogary polskie, polskie owczarki nizinne oraz owczarki podhalańskie. Te rasy powstały na terenie państwa polskiego i cieszą wszystkich swoją urodą.

jaka rasa psa
Jaka rasa psa – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z wybór psa, zakup psa, najstarsza rasa psa, jaka rasa psa, polska rasa psa. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*