Yorki – rasa yorkshire terrier

Obrazek znaleziony na stronie Pixabay.com

Długa, prosta, jedwabista i lśniąca brązowa sierść to cecha charakterystyczna coraz popularniejszych obecnie Yorków. Często nie widać spod niej nawet łapek psa, przez wydaje się, że zwierzątko płynie, a nie zwyczajnie biegnie po podłodze. Nieduże, ciemne, błyszczące i żywe oczy dopełniają wesołego wyglądu tego niewielkiego psa. Któż oprze się takiej żywej i wesołej przytulance?

Jakiś czas temu, ta specyficzny psi gatunek był swoistym modnym dodatkiem do strojów bogatych młodych pań, które często nosiły swoich czworonożnych pupili we własnych firmowych torebkach. Ozdabiały przy tym głowy piesków kokardkami, a na szyje zakładały im ozdobne, kolorowe obróżki. Czasami nawet ubierały swoje Yorki w specjalne szyte kubraczki, które wzorem i kolorem dopasowane były do ich markowych kreacji. Przez to Yorki, w powszechnej opinii uważane są za delikatne i kruche pieski kanapowe, którym dużo bliżej do żywej zabawki, niż zwierzęcia od wieków służącego pomocą człowiekowi, jakim faktycznie jest pies.

yorkshire terrier
Yorkshire terrier- zdjęcie ze strony Pixabay.com

York oddam

Yorki do oddania mają osoby niecierpliwe, które nie potrafią poradzić sobie z tymi psami. Czasami ludzie oddają psy, bo dużym miotem szczeniaków nie są w stanie się zająć. W internecie można znaleźć ogłoszenia w rodzaju „oddam yorka”, wystarczy tylko dobrze poszukać.

York charakter

Charakter yorka jest miły, przyjazny, radosny. Niejeden piesek potrzebuje dobrego pana, bo nie lubi samotności. Jedyne, co czasami drażni, to skłonność yorka do szczekania. To piesek dla osób lubiących żywiołowe zwierzaki.

York choroby

York jest delikatnym psem. Czasami cierpi na choroby wątroby, jelit, cierpią jego oczy i uszy. Nie należy go przeziębiać w zimie, bo choruje długo oraz uciążliwie. To pies wrażliwy, ale miły, ciepły oraz lojalny.

Yorkshire terrier waga

Waga yorkshire to 4-5 kilogramów. Ten pies jest mały, ale bardzo przyjazny. Nie waga jest istotna, ale jego skłonność do figlowania oraz zabaw wszelkiego rodzaju. York to pies na każdą pogodę, o czym bynajmniej nie wolno zapominać.

yorkshire terrier
Yorkshire terrier- zdjęcie ze strony Pixabay.com

Yorkshire terrier szczeniak

Szczeniak yorkshire terriera od małego jest wesoły, kocha zabawy, rozrywki oraz swawole. Warto takiego szczeniaka kupić i cieszyć się jego pięknem na co dzień. To pies odpowiedni dla niejednego pana.

York hodowla

Hodowla yorka to ważna sprawa. Ten pies nie wymaga wielkiej troski na co dzień – je niedużo, bawi się chętnie, jest pogodny. Od czasu do czasu powinien zostać przyjęty przez groomera, czyli psiego fryzjera. Raz w miesiącu należy przyciąć mu zbyt długie pazurki. To piesek dla niejednej miłej osoby.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z york oddam, york charakter, york choroby, yorkshire terrier waga, yorkshire terrier szczeniak, york hodowla, rasa psa york. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

1 Komentarz

  1. Psy yorki i shit shu (jeżeli źle napisałem to proszę o poprawienie) są obecnie najpopularniejsze w mojej miejscowości. Sam zastanawiam się nad zakupem yorka jednak obecnie czytam artykuły na forach, blogach. Po prostu obliczam koszt utrzymania takiego psa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*