Zanim kupisz psa

Obrazek znaleziony na stronie Pixabay.com

Wielu z nas stojąc przed wyborem, nie może zdecydować się, jaka rasa będzie dla nas najlepsza, najodpowiedniejsza. Dlatego też istnieje wiele stron czy mądrych książek, w których opisywane są wszystkie odmiany, jakie tylko przywołamy myślą. Różnorodność charakterów poszczególnych ras tj. pudle, spaniele, jamniki, boksery, polega na tym z jakiego środowiska pochodzą owe rasy. Każda ma też odmienną sylwetkę i dlatego różni się praktycznie we wszystkim.

Osoby wszechwiedzące i wszech zainteresowane lubią odróżniać jedne od drugich, ale to już nazwiemy psią pasją. Natomiast jeśli wahamy się przed kupnem odpowiedniego psa, to na pewno pokieruje nami intuicja. Przecież mamy jeszcze szerszy wybór np. buldogi. Jednak każda rasa znana od wielu lat ma swoje opinie gdyż ludzie, którzy mieli już styczność z daną rasą wiele powiedzieli na ich temat. Mamy też fora, na których możemy porozmawiać o psach, gdzie porozmawiamy nawet o szkoleniach. Tak więc nie mamy problemu w dostępie do informacji, jakie wpłyną na podjęcie mądrych decyzji.

psy
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Zakup psa

Zakup psa to inwestycja – można kupić psa za 50 zł, można wydać nawet 5000 czy 10 000 złotych na zakup psa. To nabywca decyduje ile chce wydać i jakiego psa chciałby mieć. To poważna decyzja na całe życie takiego zwierzaka. Najlepiej kupić małego psa, szczeniaka i przyzwyczaić go do siebie.

Wybór rasy psa

Wybór rasy psa to podstawa. Piękny pies ma wiele do zaoferowania – może brać udział w wystawach krajowych i międzynarodowych, być podziwiany przez wiele osób. Jednak nie uroda jest najważniejsza, lecz charakter psa.

Jaka rasa psa dla dziecka

Dziecko potrzebuje przyjaciela. Najlepiej kupić łagodnego psa, np. jamnika, spaniela czy pudla. Owczarek belgijski bywa agresywny, więc nie jest to najlepszy pomysł. Można także wybrać pinczerka lub yorka. Rodzice decydują, a pies uczy się odpowiedzialnej opieki nad swoim psiakiem.

Pies do ogrodu jaka rasa

W ogrodzie dobrze czuje się każdy pies. Jednak pies do ogrodu powinien być większy. Może to być owczarek, chart, wyżeł lub dog. Każdy z tych psów będzie biegał w ogrodzie i pilnował domu oraz ogrodu przed złodziejami. Dobry pies do ogrodu nie może być nadmiernie łagodny.

Czy spodobał się Tobie powyższy artykuł? Zostaw po sobie komentarz. Nie wymagamy logowania w celu komentowania newsów. Czytając tekst powinieneś zapoznać się z zakup psa, wybór rasy psa, jaka rasa psa dla dziecka, pies do ogrodu jaka rasa, wybór psa. Zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*